Seahawks zagrają w wielkim finale Topligi w Gdyni

Tomasz Bołt
Wielki finał Topligi futbolu amerykańskiego zaplanowany został na 2 sierpnia na stadionie miejskim w Gdyni. Zmierzą się w nim ekipy Seahawks Gdynia i Panthers Wrocław.

Gdynianie do wielkiego finału awansowali po niedzielnym zwycięstwie nad Warsaw Eagles 31:28. Końcowy triumf nie przyszedł jednak im łatwo. Wyniku musieli bowiem strzec do ostatnich sekund spotkania.

W połowie drugiej kwarty zaczęło nam brakować konsekwencji w grze. To przełożyło się na bardzo nerwową drugą część tego znakomitego futbolowego popołudnia. Na szczęście w końcówce udało nam się odzyskać skuteczność w grze biegowej, a nasza formacja obrony zwarła szybki. To pozwoliło nam odzyskać prowadzenie i utrzymać je do ostatniego gwizdka. Na pewno graliśmy dzisiaj pod wielką presją z tego powodu, że finał odbędzie się na naszym terenie. Naturalnie to też motywowało zawodników. Uczyniliśmy wielki krok do mistrzostwa, ale też najważniejszy jeszcze przed nami - powiedział Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia.

Najbliższy rywal Seahawks, ekipa Panthers Wrocław w drugim meczu półfinałowym pokonała Kozły Poznań 32:0.

Finał Topligi odbędzie się 2 sierpnia na stadionie miejskim w Gdyni. Początek meczu o godz. 16.