Sambor wygrał z Pogonią

Zbigniew Brucki
Szczypiornistki Aussie Sambora Tczew przerwały pasmo porażek w ekstraklasie. We własnej hali pokonały Pogoń Szczecin 22:20 w meczu 1. kolejki rundy rewanżowej PGNiG Superligi Kobiet.

Kiedy po sześciu minutach spotkania Pogoń prowadziła 5:0, ogłuszający doping kibiców Sambora wyraźnie zelżał. Wydawało się, że miejscowe, choć walczyły zacięcie, znów po ostatnim gwizdku będą opuszczać parkiet ze łzami w oczach. I tak się rzeczywiście stało. One płakały, ale ze szczęścia, bo wreszcie doczekały się zwycięstwa, po dziesięciu ligowych porażkach z rzędu.

Tczewianki w 22 min. po raz pierwszy cieszyły się z remisu (po 9), a kilkadziesiąt sekund później z pierwszego prowadzenia. Przełom nastąpił kwadrans przed końcem. Miejscowe zdobyły wówczas cztery bramki z rzędu i prowadzenia już nie oddały do końca.

Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 22:20 (11:13)

Aussie Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Strzałkowska 6, Stanulewicz 4, K. Skonieczna 4, Domnik 3, Tomczyk 2, Krajewska 2, Lipska, Belter, Szott, Szlija.

Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Cebula 6, Stachowska 4, Jaszczuk 4, Kurjanowicz 2, Agova 1, Pasternak 1, Sabała 1, Kucharska 1, Jakubowska, Huczko, Szymczak, Płaczek, Piontke