Reprezentacja Polski w rugby przegrała z Portugalią

KM
Polska reprezentacja rugby przegrała z Portugalią 10:35 w meczu Rugby Europe Trophy.

Polacy z Portugalią mierzyli się po raz pierwszy od 2002 roku. Wówczas biało-czerwoni przegrali i w efekcie nie awansowali do barażowych meczów o udział w finałach Pucharu Świata w 2003 roku. Teraz nasi rugbiści mieli wielką ochotę na rewanż za tamtą pamiętną porażkę. Niestety, rewanż ten się nie udał.

Portugalczycy już od początku byli stroną przeważającą i do przerwy prowadzili 21:10. W drugiej połowie jeszcze to prowadzenie podwyższyli i ostatecznie triumfowali 35:10. Po pięć punktów dla naszego zespołu zdobyli Wojciech Piotrowicz i debiutujący w kadrze Toma Mchedlidze

W kwietniu Polacy trzeci i czwarty mecz rozgrywek Rugby Europe Trophy zagrają w Łodzi z Holandią i Szwajcarią.