Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rajd Niepodległości w Kościerzynie pod hasłem „Pod Żaglami Niepodległej”. Uczestnicy mieli ciekawe zadania do wykonania

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Wideo
od 16 lat
Już po raz szesnasty w Kościerzynie zorganizowano Rajd Niepodległości. Odbył się 11 listopada 2023 r. To gra polegająca na pokonywaniu miejskich uliczek i wykonywaniu przygotowanych zadań. Dla uczestników to świetna zabawa, która każdego roku przyciąga całe rodziny. Tak też było i w tym roku.

Tegoroczna edycja gry odbyła się pod hasłem „Pod Żaglami Niepodległej”. Oprócz dobrej zabawy była to również okazja do upamiętnienia tych osób, które na przestrzeni lat walczyły o niepodległość Polski. W rajdzie mogły uczestniczyć rodziny, osoby indywidualne, grupy zorganizowane, harcerze. Podczas tej imprezy z pewnością nikt się nie nudził.

Zapisy odbywały się w Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie. Uczestnicy musieli zaliczyć wszystkie przewidziane zadania. Następnie nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych z Kościerską Orkiestrą Dętą i występu Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego z Wąglikowic „Môłi Kaszëbi”. Duże wrażenie zrobił pokaz wyszkolenia psa służbowego.

Organizowanie Rajdu Niepodległości ma na celu upamiętnienie i uczczenie momentu odzyskania niepodległości przez Polskę, który miał miejsce 11 listopada 1918 roku. Cel ten jest związany z kilkoma istotnymi aspektami:

  • Patriotyzm i Pamięć Historyczna: Rajd Niepodległości to wyraz patriotyzmu i szacunku dla bohaterów narodowych, którzy walczyli o niepodległość Polski. Uczestnicy rajdu, przemierzając trasę, odwiedzają miejsca historyczne związane z walkami o wolność i niepodległość.
  • Edukacja Historyczna: Rajdy Niepodległości często mają charakter edukacyjny. Trasy rajdu prowadzą przez miejsca, które odgrywały istotną rolę w historii Polski. To doskonała okazja do przekazywania wiedzy historycznej, zwłaszcza młodym pokoleniom.
  • Integracja Społeczności: Rajdy Niepodległości gromadzą różne grupy społeczne, od najmłodszych uczestników po seniorów. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniu integruje społeczność i kształtuje poczucie wspólnoty.
  • Aktywność Fizyczna i Zdrowie: Organizowanie rajdów, szczególnie tych pieszych lub rowerowych, promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Uczestnicy mają okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, co przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej.
  • Podkreślenie Wartości Niepodległości: Rajd Niepodległości jest również formą wyrażenia szacunku dla wartości niepodległości i suwerenności. To symboliczne wydarzenie podkreśla wagę wolności i jedności narodowej.

W rezultacie, organizacja Rajdu Niepodległości ma na celu zachęcanie do refleksji nad historią Polski, pielęgnowanie wartości patriotycznych, a także integrowanie społeczności poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniu upamiętniającym ważny moment w dziejach kraju.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki