Puchar Świata w Engelbergu: Dramat Kamila Stocha! Katastrofa w drugiej serii!

pk
Jan Woitas
Kamil Stoch zajął dopiero 20 miejsce w konkursie Pucharu Świata Engelbergu. Polak ma powody do niezadowolenia, bo po pierwszej serii był 9. Najlepszy w Szwajcarii był Słoweniec Peter Prevc. Drugie miejsce zajął jego brat Domen Prevc, a trzecie Japończyk Noriaki Kasai.

Kamil Stoch w ostatnich dniach zasygnalizował, że jego forma wreszcie rośnie. Zresztą w pierwszym skoku Polak spisał się naprawdę dobrze i wylądował na 133 metrze, co dało mu dziewiątą pozycję. Niestety, nasz zawodnik nie zdołał jej utrzymać.

28-letni zawodnik zawiódł i po przerwie skoczył zaledwie 118 metrów, co było najgorszym wynikiem w drugiej serii. Nic dziwnego, że nasz mistrz zanotował znaczący spadek. Ostatecznie Stoch został sklasyfikowany dopiero na 20 miejscu. Dwie lokaty niżej znalazł się Stefan Hula, a 27 pozycję zajął debiutujący Andrzej Stękała.

Konkurs w Engelbergu zdominowali bracia Prevc. Najlepszy okazał się Peter, który w pierwszej serii skoczył aż 139,5 metra. W drugiej nie odleciał już tak daleko, ale i tak pewnie sięgnął po zwycięstwo. Drugi był, zaledwie 16-letni, Domen. Utalentowany Słoweniec oddał dwa równe skoki. Cenniejszy był ten drugi, oddany w trudnych warunkach.

Na najniższym stopniu podium znalazł się Noriaki Kasai. Japoński weteran nie dał za wygraną i w drugiej serii zaliczył ogromny przeskok, bo awansował z dwunastego miejsca! Zepchnął tym samym na czwartą lokatę Niemca Richarda Freitaga, który był drugi po pierwszej serii.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele znajduje się Peter Prevc, który ma już na swoim koncie 464 punkty. Słoweniec wyprzedza Niemca Severina Freunda (359 punktów) i Norwega Kennetha Gangnesa (310 punktów). Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - jest sklasyfikowany na 18 miejscu z dorobkiem 87 punktów. Stefan Hula jest 23 (52 punkty).