Puchar Polski. Szczypiornistki Vistalu Gdynia o krok od Final Four!

Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiornistki gdyńskiego Vistalu rozbiły w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski ekipę Piotrcovii Piotrków Trybunalski aż 41:25. Tym samym są już o krok od Final Four turnieju.

Vistal w sobotę wygrał mecz ligowy w Olkuszu, a już w poniedziałek podjął w Gdyni drużynę Piotrcovii w Pucharze Polski. Broniące tego trofeum podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego nie miały problemów z wysokim ograniem tego przeciwnika.

Vistal osiągnął przewagę od początku spotkania. Drużyna z Piotrkowa nie miała w tym spotkaniu żadnych atutów i praktycznie w Gdyni straciła szanse awansu do turnieju finałowego. Gdyniankom wyraźnie zależy na tym trofeum, bo zagrały z większą determinacją niż rywalki. Wprawdzie w 10 minucie gospodynie prowadziły tylko 5:4, ale od tego momentu zaczęły uzyskiwać przewagę i wygrały pierwszą połowę różnicą dziesięciu bramek.

W drugiej połowie przewaga Vistalu była już wyraźna i stąd tak wysoka wygrana.

Rewanż zostanie rozegrany 25 marca w Piotrkowie. zwycięzca dwumeczu wywalczy awans do Final Four Pucharu Polski.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków tryb. 41:25 (19:13)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - K. Janiszewska 3, Łabuda 5, Niedźwiedź 8, Galińska 3, Dorsz 3, Kobylińska 3, Kłusewicz, Pawłowska 3, Zych 6, Kozłowska 1, Gutkowska, Zrnec 3, Kulwińska 3

Piotrcovia: Opelt, Kuśnierska - Rol 2, Sobińska, Kucharska 2, Cieślak 3, Kopertowska 1, Piecaba 3, Ivanović 2, Jałoszewska, Nowak 2, Belmas 3, M. Janiszewska 1, Agova 6