Puchar Polski. Pewny awans Chojniczanki

Foto Paweł Skraba/Polska Press/Gazeta Pomorska
Chojniczanka Chojnice wygrała w Tarnobrzegu z Siarką 4:1 (4:0) w meczu pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski. W 1/16 finału tych rozgrywek piłkarze z Chojnic zmierzą się w derbowym meczu z Arką.

Piłkarze z Chojnic już w pierwszej połowie nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy. Grali dynamicznie, składnie i stwarzali sobie kolejne okazje strzelckie. Efektem były aż cztery strzelone gole. W drugiej połowie podopieczni trenera Mariusza Pawlaka uspokoili grę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Siarkę stać było na zdobycie honorowej bramki w końcówce tego spotkania.

Bramki: Maciej Domański (83) - Łukasz Kosakiewicz (16, 35), Paweł Zawistowski (20), Rafał Grzelak (45)

Siarka: Pawlus - Nadolski, Waleńcik (46 Więcek), Kościelny, Przewoźnik (81 Mandzelowski) - Chłoń, Stefanik, Stępień, Korzępa (71 Koczon), Domański - Martuś.

Chojniczanka: Hładun - W. Lisowski, Biernat, Garbacik (81 Czerwiński), T. Lisowski - Niedziela (52 Rogalski), Zawistowski, Bartoszewicz, Grzelak, Kosakiewicz - Mikołajczak (71 Rybski).