Pruszczański klub AN-DO zdobył 5 medali podczas Mistrzostw Świata Taekwon-do ITF w Finlandii

Danuta Strzelecka
Zawodnicy Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego z Mistrzostw Świata w Finlandii wrócili z 5 medalami mat. nadesłane
Na Mistrzostwach Świata w Finlandii zawodnicy pruszczańskiego Klubu Taekwon-do AN-DO pokazali się z jak najlepszej strony. Wywalczyli aż 5 medali! Dla dwóch "Pruszczańskich Lwów" był to życiowy debiut.

5 medali dla zawodników pruszczańskiego Klubu AN-DO

XXII Seniorów, XVI Juniorów i I Kadetów Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF odbyły się w dniach 4-10 września 2023 w Tampere w Finlandii. To jedna z najważniejszych imprez w świecie taekwon-do. Udział w wydarzeniu wzięło: 1008 zawodników, 336 trenerów, 121 sędziów oraz 582 oficjeli. Wśród nich znalazła się też dwójka „Pruszczańskich Lwów” Szymon Banakowicz, Wojciech Boroch, dla których był to życiowy debiut.

Indywidualny start Szymona Banakowicza w walkach -70 kg zakończył się 5 miejscem i patrząc na ilość zawodników w tej kategorii, można to uznać za bardzo dobry wynik. Jednak to nie wszystko. Niesamowite efekty ekipa z Pruszcza Gdańskiego osiągnęła w konkurencjach drużynowych.

- Drużyna w składzie Szymon Banakowicz, Wojciech Boroch, Kamil Sierszchulski, Karol Kruk, Oskar Widomski, Paweł Książek wywalczyli srebro i tytuł Wicemistrzów Świata w drużynowych walkach juniorów oraz brąz i wraz z nim tytuł II Wicemistrzów Świata drużynowe testy siły juniorów - relacjonują trenerzy pruszczańskiego klubu AN-DO.

Kolejna drużyna, w składzie której znaleźli się Szymon Banakowicz, Jakub Cieślak, Nazar Chumachenko, Karol Kruk, Oskar Chiński wywalczyła srebro i tytuł Wicemistrza Świata w drużynowych technikach specjalnych juniorów.

W sumie zawodnicy pruszczańskiego AN-DO zdobyli, aż 5 medali Mistrzostw Świata 3 srebrne i 2 brązowe.