Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Port Gdańsk inicjuje i wzmacnia relacje polskich i koreańskich firm. Business Mixer w Seulu

Jacek Klein
Jacek Klein
Port Gdańsk i tereny inwestycyjne wokół.
Port Gdańsk i tereny inwestycyjne wokół. mat. prasowe
Konferencja Business Mixer 2023, odbędzie się 27-28 kwietnia w Seulu. Będzie to już druga edycja wydarzenia. Konferencja jest doskonałą okazją do budowania nowych relacji biznesowych polskich firm w Azji.

W Polsce działa blisko 550 przedsiębiorstw z kapitałem koreańskim, a to stawia Republikę Korei w czołówce zagranicznych inwestorów w naszym kraju (jest drugim, po USA, największym pozaeuropejskim inwestorem). Na koniec 2020 r. wartość wszystkich południowokoreańskich inwestycji w Polsce wyniosła 3,06 mld euro.

- W ostatnich latach obserwujemy duże zainteresowanie strony koreańskiej polskim rynkiem związane z lokowaniem kolejnych oddziałów firm koreańskich w naszym kraju. Zależy nam na tym, by organizowana przez nas konferencja stanowiła płaszczyznę do budowania dobrych relacji biznesowych, zacieśniania już istniejących oraz podkreślania roli Polski jako atrakcyjnego partnera biznesowego - wyjaśnia Sławomir Michalewski, wiceprezes Portu Gdańsk.

Business Mixer są cenne, bo stanowią platformę do nawiązania relacji biznesowych firm polskich i koreańskich, pokazania potencjału inwestycyjnego Polski. Port Gdańsk zaprosił do wzięcia udziału w wydarzeniu polskie firmy z branży energetycznej, spożywczej, logistycznej, projektowej, chemicznej oraz automotive. W ramach konferencji odbędą się panele dyskusyjne, podczas których prelegenci zaprezentują swoją wizję budowy alternatywnych mostów łączących Europę i Azję z wykorzystaniem Polski i Korei jako hubów logistycznych, jak również korzyści związane z lokowaniem inwestycji w Polsce.

W panelach dyskusyjnych, oprócz przedstawicieli Portu Gdański wezmą udział przedstawiciele PKN Orlen i Hyundai Glovis- partnerów strategicznych wydarzenia - oraz m.in. firm Langowski Logistics, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Baltic Hub, Panattoni Europe, Adampol, DSV, Port of Busan, PSA Korea, Hyundai Engineering.

W ramach Business Mixer odbędą się także bezpośrednie spotkania biznesowe między firmami z obu krajów.

Warto zaznaczyć, że obecnie Port Gdańsk obsługuje 15 regularnych połączeń morskich i oceanicznych. Co więcej, w ramach w oferowanych połączeń oceanicznych aliansów 2M i Ocean Alliance jest jedynym bałtyckim portem, który obsługuje bezpośrednie połączenia kontenerowe z portami w Koreą Południowej i Chinach.

Do portu zawijają największe transoceaniczne jednostki świata, wymagające głębokowodnych nabrzeży. Atutem portu jest jego doskonałe skomunikowanie. Leży na styku głównych szlaków logistycznych. Dla Azji to morska brama do rynków Europy Środkowo-Wschodniej, najdynamiczniej rozwijającego się regionu Unii Europejskiej. To idealny rynek dla 100 milionów konsumentów, ale także ważne miejsce produkcji i stale rosnącego eksportu produktów wysokiej jakości na rynki całego świata.

W rozmowach z koreańskim biznesem jest o co powalczyć. Republika Korei należy do krajów o poziomie obrotów handlowych powyżej 1 biliona USD i jest 5. największym eksporterem na świecie. Zajmuje obecnie 10. miejsce na liście światowych potęg gospodarczych i 4. miejsce w Azji w 2022 r. Kraj ten od lat ma jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek w regionie Dalekiego Wschodu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki