18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomorze: Bezpłatny kurs angielskiego w bibliotekach. Zamiast lekcji, karaoke, konkursy i filmy

Anna Mizera-Nowicka
Gry, zabawy, konkursy z wykorzystaniem multimediów - taki angielski podoba się dzieciom
Gry, zabawy, konkursy z wykorzystaniem multimediów - taki angielski podoba się dzieciom FunEnglish
Ponad 40 bibliotek na Pomorzu, m. in. w Gdyni, Stegnie, Człuchowie czy Kątach Rybackich, oferuje dzieciom bezpłatną naukę języka angielskiego za sprawą e-learningowemu kursu. Do projektu mogą przyłączać się teraz kolejne biblioteki. Te, które już korzystają z programu, zapowiadają, że współpracę będą kontynuować.

- Dzieciaki z całej Polski przychodzą do bibliotek bezpłatnie uczyć się angielskiego. Tak, jak najbardziej lubią - za pomocą multimediów - chwalą się twórcy projektu "FunEnglish w bibliotece" z wrocławskiej firmy Funmedia oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. - Teraz rusza kolejna edycja projektu. Kurs będzie nadal bezpłatnie dostępny w bibliotekach. Naukę angielskiego będą mogły też zaoferować kolejne placówki.

Specjaliści z fundacji podkreślają, że kurs cieszy się dużą popularnością, bo nie kojarzy się młodym ludziom tylko z nauką, ale także, albo przede wszystkim, z dobrą zabawą. Składa się bowiem z kilkuset gier, piosenek karaoke czy filmów.

- Część bibliotek, żeby zachęcić dzieci do systematycznej nauki, organizuje także zajęcia grupowe, np. śpiewanie angielskich piosenek czy konkursy. We współpracę przy organizacji takich spotkań często angażują się szkoły, nauczyciele angielskiego czy wolontariusze - podkreśla Małgorzata Dąbrowska z FRSP.

Pomysł chwalą nauczyciele, którzy przyznają, że lekcje w szkole to często za mało, by sprawnie posługiwać się językiem obcym, a dla wielu uczniów biblioteka to jedyne miejsce nauki angielskiego poza szkołą. - Ważne jest, by z językiem się osłuchać. Podczas zabawy słówka same się utrwalają. Podobnie jest zresztą z łapaniem odpowiedniego akcentu - mówi pani Anna, nauczycielka języka angielskiego z Gdańska.

Bibliotekarze natomiast zapowiadają, że z projektu nie zrezygnują i w przyszłości. - Naprawdę wiele dzieci przychodzi do nas po lekcjach i świetnie się bawi za sprawą tego kursu - zdradza Agnieszka Jońca, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Stegnie. - Dzięki temu chętniej odwiedzają też bibliotekę, co nas cieszy - dodaje.

Informacje jak przyłączyć się do projektu "FunEnglish w bibliotece" i w jaki sposób go zorganizować można znaleźć na stronie www.funenglish/biblioteki i na www.biblioteki.org lub mailowo: [email protected].

Możesz wiedzieć więcej! Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki