Polska przegrała z Norwegią podczas turnieju w Gdańsku. Walczyli, ale nie mieli atutów

Polska przegrała z Norwegią 2:4 w meczu turnieju EIHC w rozgrywanym w Gdańsku turnieju EIHC.

Dla reprezentacji Polski to wartościowy turniej w Olivii, bowiem zespoły, które przyjechały do Gdańska, występują w hokejowej elicie. To dla biało-czerwonych była okazja zbierania doświadczeń i tylko szkoda, że przez bojkot imprezy z powodu zaległości finansowych w biało-czerwonych barwach nie pojawiło się kilkunastu kluczowych zawodników reprezentacji.

Polacy pokazali jednak, że potrafią walczyć. W piątek 2 43 minucie prowadzili z Danią 1:0, ale z powodu awarii lodu mecz został przerwany, a na początku trzeciej tercji, a wynik anulowany. W spotkaniu z Norwegami także biało-czerwonym nie można odmówić walki. Chociaż po pół godzinie Polacy przegrywali 0:2, to dwa gole w odstępie dwóch minut dały nadzieje na korzystny rezultat. Pod koniec trzeciej tercji padł gol który przypieczętował zwycięstwo Norwegów.

Dziś na zakończenie turnieju w hali "Olivia" w Gdańsku Norwegia zagra z Danią o godzinie 13, a Polska z Austrią o godzinie 17.30.

Polska - Norwegia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Bramki: 0:1 Jakob Lundell Noer as. Jorgen Karterud, Patrick Ulriksen (17:32), 0:2 Kristian Ostby as. Thomas Olsen (25:23), 0:3 Ende Medby as. Thomas Valkvae, Johannes Johannesen (29:15), 1:3 Dominik Paś as. Mateusz Gościński, Jakub Gimiński (32:24), 2:3 Bartłomiej Neupauer as. Mateusz Gościński (34:24), 2:4 Andreas Heier as. Christian Kasastul, Thomas Olsen (55:51)

Polska: Raszka; Odrobny - Gimiński, Michałowski - Paś, R. Nalewajka, Bepierszcz; Ziółkowski, Jaśkiewicz - Michalski, Neupauer, Ł. Nalewajka; Kostek, Bychawski - Przygodzki, Krężołek, Marzec; Malicki, Musioł - Gościński, Jarosz, Jeziorski

Norwegia: Holm; Lillegrend - Strom, Johannesen - Salsten, Trettensen, Kristiansen; Ulriksen, Fosse - Karterud, Lundell Noer, Valkvae; Bjerke, Ostby - Heier, Stene, Olsen; Kasastul, Pedersen Loken - Ronnild, Brekke Heneriksen, Soberg