Polska - Gruzja 4:0! Trzy gole Lewandowskiego w cztery minuty!

Paweł Skraba/Polska Press/Gazeta Pomorska
Polska wygrała z Gruzją 4:0 (0:0) po niesamowitej końcówce meczu w eliminacjach Euro 2016. Trzy gole strzelił Robert Lewandowski, a jednego Arkadiusz Milik. Biało-czerwoni pozostali samodzielnym liderem grupy D.

Polscy piłkarze bardzo potrzebowali zwycięstwa nad Gruzją, która jedyne trzy punkty w tych eliminacjach zdobyła wygrywając z najsłabszym w grupie Gibraltarem. Kibice pamiętali wygraną biało-czerwonych w Tbilisi aż 4:0, ale to wcale nie oznaczało, że spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie łatwe. I takie nie było, choć w pierwszej połowie podopieczni Adama Nawałki wyraźnie dominowali na boisku. Selekcjoner miał problemy kadrowe i ostatecznie na środku obrony, obok Łukasza Szukały, wystawił Michała Pazdana z Jagiellonii Białystok, a na lewej stronie defensywy zagrał nominalny skrzydłowy, Maciej Rybus. Tych sytuacji nie brakowało, ale gorzej było ze skutecznością, a też szczęście było przy zespole gości. Bardzo dobre okazje miał Robert Lewandowski, ale nawet jak minął już bramkarza Gruzinów, to piłkę z linii bramkowej wybił obrońca rywali po strzale kapiatana biało-czerownych. "Lewy" jeszcze dobijał, ale tym razem górą był bramkarz Gruzinów, podobie jak w kolejnej sytuacji. Giorgi Loria był z pewnością bohaterem pierwszej połowy, bo świetnie bronił też strzały z dystansu Kamila Grosickiego i Arkadiusza Milika.

W drugiej połowie Polacy już jakby opadli z sił i ich ataki nie były tak dynamiczne, jak przed przerwą. Gruzini wysoko zawiesili poprzeczkę i coraz częściej szukali okazji do wyprowadzenia szybkiej kontry. Aż nadeszła 62 minuta spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Grosickiego kapitalnym strzałem lewą nogą Milik dał upragnione prowadzenie biało-czerwonym. Później jednak nasi piłkarze całkowicie oddali inicjatywę rywalom i omal Gruzini nie wyrównali, kiedy Łukasza Fabiańskiego uratowała poprzeczka.

Końcówka spotkania to jednak popis Polaków i Roberta Lewandowskiego, który w ciągu czterech minut ustrzelił hat-tricka! Dwukrotnie naszemu napastnikowi podawał Milik, a raz Jakub Błaszczykowski i biało-czerwoni ponownie rozgromili Gruzinów.