Polpharma Starogard Gdański wygrała ze Startem Lublin, ale łatwo nie było

KM
Lukasz Capar Polska Press
Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wygrali u siebie ze Startem Lublin 85:70. Wynik całkiem okazały, ale dla Kociewiaków nie była to łatwa przeprawa.

Po pierwszej kwarcie kibice w Starogardzie Gdańskim przecierali oczy ze zdumienia. Ich ulubieńcy przegrywali ze Startem 19:21! W drugiej odsłonie gospodarze wypracowali sobie przewagę i prowadzili już dziewięcioma punktami, ale dzięki kapitalnej grze Stefana Balzamovicia Start doprowadził do remisu i wynik do przerwy brzmiał 43:43.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, ale w końcu Polpharma zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Co prawda jeszcze trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty przegrywała 54:57, ale w tym momencie lublinianie kompletnie stanęli. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty starogardzianie zanotowali serię 14:3 i wyszli na prowadzenie 71:57. Tej przewagi potem już nie roztrwonili i wygrali 85:70. Bohaterem Polpharmy został Martynas Sajus, który zanotował double-double, do 20 punktów dodając 10 asyst.

Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin 85:70 (19:21, 24:22, 23:14, 19:13)

Polpharma: Martynas Sajus 20, Anthony Miles 16, Marcin Flieger 12, Thomas Davis 12, Jakub Schenk 10, Uros Mirković 7, Łukasz Diduszko 4, Martynas Paliukenas 4, Szymon Długosz 0, Karol Michałek 0.

TBV Start: Stefan Balmazović 23, Nick Covington 14, Doug Wiggins 8, Jakub Dłoniak 7, Nick Kellogg 7, Bartosz Ciechociński 4, Jarosław Trojan 4, Paweł Kowalski 3, Łukasz Bonarek 0, Mateusz Dziemba 0