Polpharma Starogard Gdański bezsilna w starciu z mistrzem Polski

Koszykarze Polpharmy dzielnie stawiali opór w Zielonej Górze, w starciu ze Stelmetem, ale w zasadzie przez cały mecz rywal kontrolował to, co dzieje się na boisku i pokonał ekipę z Kociewia 85:72.

Przed wyjazdem do Zielonej Góry, Polpharma wygrała trzy z czterech ostatnich spotkań, pokonując po drodze nie byle jakich rywali. Z kwitkiem odprawiła między innymi świetnie spisujący się w tym sezonie Polski Cukier Toruń. Mimo to jednak, w starciu ze Stelmetem, faworyt mógł być tylko jeden.

Zielonogórzanie wygrali co prawda przekonująco, ale nie oznacza to, że Polpharma oddała mecz bez walki. Wręcz przeciwnie, jeszcze w pierwszej połowie gospodarze prowadzili z podopiecznymi trenera Mindaugasa Budzinauskasa różnicą tylko sześciu punktów. Po przerwie jednak mistrzowie Polski znowu odskoczyli przeciwnikowi i do końca spotkania nie dali już mu się zbliżyć.

Polpharma legitymuje się obecnie bilansem 13 zwycięstw i 12 porażek. Zajmuje 12. miejsce w tabeli PLK.

W kolejnym spotkaniu starogardzianie zmierzą się na wyjeździe z zespołem King Szczecin. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę, 25 marca (godz. 18).

Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 85:72 (25:15, 15:19, 24:17, 21:21)

Stelmet: Nemanja Djurisić 16, Łukasz Koszarek 14, James Florence 12, Karol Gruszecki 11, Vladimir Dragicević 9, Adam Hrycaniuk 8, Thomas Kelati 7, Przemysław Zamojski 4, Jarosław Mokros 3, Armani Moore 1.

Polpharma: Jakub Schenk 19, Martynas Sajus 10, Łukasz Diduszko 9, Martynas Paliukenas 9, Anthony Miles 7, Uros Mirković 7, Thomas Davis 5, Karol Michałek 4, Marcin Flieger 2.