Podium było bardzo blisko

Monika Czapiewska, reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo zajęła czwarte miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w Biegu na 10 000 metrów, który dobył się w Zamościu.

Na początku trzeba wspomnieć, że był to pierwszy start lekkoatletki skorzewskiego klubu na takim dystansie na bieżni. Dlatego tym bardziej powinniśmy się cieszyć z tak udanego debiutu. Z czwartego miejsca uzyskanego w Zamościu zadowolony jest trener Moniki Czapiewskiej, Leszek Zblewski.

- Monika pobiegła bardzo dobrze zważywszy na to, że w marcu borykała się z kontuzją kolana i miała dwutygodniową przerwę w treningach - tłumaczy trener Leszek Zblewski. - Potem także nie mogliśmy stosować za dużych obciążeń treningowych. Uważam, że brązowy medal był w zasięgu naszej zawodniczki, jednak zabrakło w tym przypadku trochę doświadczenia.

Pierwsze miejsce w zawodach w Zamościu zajęła Karolina Jarzyńska z Piętki Katowice, drugie miejsce przypadło Dorocie Gruca z Agros Zamości, a trzecie Marcie Kosmowskiej z Gwardii Warszawa.

Dodajmy na koniec, że przed zawodami, które odbyły się w Zamościu, Monika Czapiewska wystąpiła w III Biegu Żuławskim. Nasza lekkoatletka rywalizowała tam na dystansie 5,5 kilometra. Monika Czapiewska okazała się bezkonkurencyjna i wywalczyła pierwsze miejsce.