PGE Atom Trefl Sopot o krok od finału mistrzostw Polski!

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały wyjazdowy mecz z Muszynianką 3:0 (25:23, 25:18, 25:21) w trzecim meczu półfinałowym mistrzostw Polski. Atomówki prowadzą 2:1 w rywalizacji play-off do trzech zwycięstw. Kolejny mecz w czwartek o godzinie 20, także w Muszynie i jeśli sopocianki wygrają to zapewnią sobie grę w wielkim finale.

Atomówki bardzo dobrze zaprezentowały się w Muszynie i pokazały, że porażka w pierwszym meczu w Ergo Arenie była tylko wypadkiem przy pracy. W kolejnym meczu przed własną publicznością odrobiły straty, a już w Muszynie ponownie odzyskały przewagę.

Siatkarki z Sopotu największe problemy miały w pierwszym secie. Przegrywały w nim już 7:10. Doprowadziły jednak do wyrównania i okazały się lepsze w zaciętej końcówce tej partii. W drugiem secie przez chwilę też prowadziła Muszynianka, ale Atom Trefl szybko uzyskał kilka punktów przewagi i pewnie zwyciężył. Trzecia partia to również dominacja zawodniczek z Sopotu, które odniosły pewne i zasłużone zwycięstwo.

Atutem Atomu Trefla była bardzo dobra zagrywaka i świetna postawa Katarzyny Zaroślińskiej, która została wybrana MVP tego spotkania.

Polski Cukier Muszynianka: Radenković 4, Różycka 9, Sosnowska 3, Carter 11, Kurnikowska 6, Plchotova 4, Maj-Erwardt (libero) oraz Hatala 8, Ciaszkiewicz-Lach 1.

PGE Atom Trefl: Bełcik 3, Leys 13, Cooper 7, Zaroślińska 21, Kaczorowska 8, Tokarska 5, Durajczyk (libero) oraz Fonoimoana 1.