Pechowy start chojnickiego klubu. Chojniczanka straciła zwycięstwo w ostatnich sekundach

KM
Piotrhukalo
W ubiegłym tygodniu Chojniczanka zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 3:3, chociaż prowadzili w 85 minucie 3:1. W sobotę chojnicki klub zremisował 1:1 z Wigrami Suwałki, chociaż w 90 minucie prowadził 1:0.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki miał Piotr Kwaśniewski. Zawodnik Wigier doszedł do dośrodkowania i głową próbował pokonać bramkarza Chojniczanki. Radosław Janukiewicz strzał wybronił, gdyby nie udało mu się i tak bramki by nie było, ponieważ sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną. Kilka minut później to Chojniczanka miała okazję na pokonanie bramkarza rywali strzałem z główki. W 25 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Janusz Surdykowski i chojnicki klub prowadził 1:0. Niewiele brakował, a 10 minut później Surdykowski, ponownie pokonałby strzałem głową bramkarza Wigier. Damianowi Węglarzowi udało się jednak piłkę zepchnąć na rzut rożny. Koniec akcji, ale nie koniec zagrożenia. Dośrodkowanie ponownie trafiło do Surdykowskiego, ale i tym razem bramkarz Wigier wyszedł z opresji cało. Do przerwy Chojniczanka prowadziła 1:0.

Po powrocie na boisko mecz coraz bardziej kontrolowali goście. Sytuację na wyrównanie miał jednak Filip Karbowy. Zawodnik zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 74 minucie wydawało się, że Robert Bartczak pogrążył Wigry. Zawodnik z Suwałk za faul na Jaunkiewiczu dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze musieli kończyć w dziesiątkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry jednak gospodarze uratowali wynik. Martin Adamec strzałem w prawe okienko bramki z rzutu wolnego pokonał bramkarza Chojniczanki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Rugby według Jacka Karnowskiego. "Za opuszczanie treningów były kary cielesne"