Łukasz Konstanty
Patryk Stosz. Zdjęcie ilustracyjne.
Patryk Stosz. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. IMAGO/Fotoreporter Sirotti Stefano
Bardzo dobry występ w czwartym etapie kolarskiego wyścigu Tour du Loir et Cher zaliczył Patryk Stosz. Polski kolarz sobotnie zmagania zakończył na trzeciej pozycji. Zwyciężył Belg Simon Dehairs, na drugiej pozycji finiszował natomiast Słowak Lukas Kubis.

Szóste podium Patryka Stosza w 2024 roku

Czwartego dnia rywalizacji zawodnicy ścigali się na dość płaskiej trasie liczącej zaledwie 121 km. Bardzo dobrze spisał się Stosz, który zakończył rywalizację na trzeciej pozycji, To kolejny dobry występ Polaka, który w poprzednich dniach plasował się odpowiednio na 5, 19. i 21. pozycji, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 23. lokatę, ze stratą 35. sekund do lidera, Szweda Edvina Lovidiusa.

Stosz już po raz szósty w 2024 roku zakończył rywalizację w najlepszej trójce. Dobre występy rozpoczął już w styczniu - w piątym etapie wyścigu Tour of Sharjah wjechał na metę jako drugi. W marcu z kolei świetnie poczynał sobie w Grecji, gdzie najpierw zajął trzecią lokatę w Independent Dodecanese Circuit, a następnie w dwóch etapach Wyścigu Dookoła Rodos finiszował tuż za plecami zwycięzcy. Dobrze spisał się także w Słowenii, gdzie przed niespełna miesiącem zajął drugie miejsce w wyścigu GP Brda-Colio (zwyciężył Marcin Budziński).

Patryk Stosz czeka na zwycięstwo od 2021 roku

Polski kolarz już od długiego czasu czeka na zwycięstwo. Dotychczas czterokrotnie mijał linię mety jako pierwszy, ostatni raz taka sytuacja miała jednak miejsce we wrześniu 2021 roku w piątym etapie Tour of Romania.

W niedzielę ostatni etap odbywającego się we Francji kolarskiego wyścigu Tour du Loir et Cher. Zawodnicy będą mieli do przejechania jedynie 90 km. W zmaganiach oprócz Stosza biorą udział także Marceli Bogusławski, który po czterech etapach plasuje się na 28. pozycji w klasyfikacji generalnej, a także Piotr Brożyna, który jest klasyfikowany na 96. miejscu.