Orlen Basket Liga Kobiet: BC Polkowice w półfinale, Ślęza wciąż musi walczyć o awans

PAP, DF
PAP/Tytus Żmijewski
KOSZYKÓWKA. KGHM BC Polkowice w drugim ćwierćfinale Orlen Basket Ligi rozbił Energę Polski Cukier Toruń i 96:53, dzięki czemu awansował do najlepszej czwórki sezonu. Szansy na promocję do półfinału nie wykorzystały koszykarki Ślęzy Wrocław, które przegrały w Sosnowcu 68:75. O tym, kto wywalczy awans, zadecyduje trzeci mecz we Wrocławiu (niedziela, godz. 18).

ENERGA POLSKI CUKIER TORUŃ – KGHM BC POLKOWICE
W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu Orlen Basket Ligi Kobiet koszykarki KGHM BC Polkowice ponownie pokonały toruńską Energę Polski Cukier. Różnica punktów wyniosła aż 43 punkty! Doskonała gra polkowiczanek w każdej kwarcie powiększała dystans od rywalek, a cały mecz był rozgrywany pod dyktando wicemistrzyń Polski.

Na uwagę zasługuje Liliana Banaszak, która dla Polkowic zdobyła 17 punktów. Dzięki mocnej przewadze Pomarańczowych w trakcie całego spotkania, trenerzy mogli swobodnie rotować składem.

Dzięki wygranej polkowiczanki błyskawicznie zakończyły ćwierćfinały. Pierwsze półfinałowe spotkanie już 5 marca w polkowickiej hali. Rywalem BC będzie Ślęza lub Zagłębie.

Energa Polski Cukier Toruń – KGHM BC Polkowice 53:96 (15:25, 18:19, 12:24, 8:28)
Energa: Keishana Washington 13, Jowita Ossowska 12, La Mama Kapinga Maweja 8, Asia Strong 6, Angelika Stankiewicz 4, Wiktoria Sobiech 4, Zuzanna Krupa 4, Oliwia Trzymkowska 2.
BC: Liliana Banaszak 17, Zala Friskovec 14, Dragana Stanković 12, Erica Wheeler 10, Brianna Fraser 10, Julia Piestrzyńska 9, Weronika Gajda 7, Zuzanna Kulińska 6, Wiktoria Zasada 5, Klaudia Gertchen 4, Emilia Kośla 2.

MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – 1KS ŚLĘZA WROCŁAW
MB Zagłębie Sosnowiec pokonało w drugim meczu Ślęzę Wrocław, wyrównując stan rywalizacji ćwierćfinałowej na 1-1. Decydujący mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00 we Wrocławiu.

Początkowe minuty spotkania stały pod znakiem gry kosz za kosz, jednak pod koniec pierwszej kwarty seria punktowa Ślęzy dała 6-punktowe prowadzenie. W kolejnych minutach również przewagę miała drużyna z Wrocławia, schodząc na dłuższą przerwę z dość dobrą zaliczką punktową (37:28). Po zmianie stron gra wyrównała się jeszcze bardziej, a Zagłębie punkt po punkcie zaczęło odrabiać straty. Prowadzenie (60:59) w 34. minucie dało trafienie Aleksandry Wojtali, a seria punktowa 7:0 w ostatnich minutach przypieczętowała zwycięstwo.

Jessica January zakończyła spotkanie z dorobkiem 26 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst, natomiast 22 „oczka” i 13 zbiórek było dziełem Quinn Urbaniak-Dornstauder. W zespole z Dolnego Śląska najskuteczniejsza była Schaquilla Nunn – 23 punkty i 14 zbiórek.

MB Zagłębie Sosnowiec – 1KS Ślęza Wrocław 75:68 (14:20, 14:17, 24:20, 23:11)
Zagłębie: Jessica January 26, Quinn Urbaniak-Dornstauder 22, Aleksandra Wojtala 9, Klaudia Wnorowska 9, Marzena Marciniak 5, Batabe Zempare 4, Martyna Czyżewska 0, Alicja Jarząb 0.
Ślęza: Schaquilla Nunn 23, Alex Held 16, Aleksandra Mielnicka 15, Martyna Pyka 6, Natalia Kurach 4, Angel Baker 2, Karolina Stefańczyk 2, Digna Strautmane 0.