Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 32:29 (19:19)

Rafał Cybulski
MMTS Kwidzyn po raz trzeci z rzędu nie wygrał meczu na wyjeździe. Wicemistrzowie Polski przegrali w Wągrowcu z Nielbą 29:32 (19:19).

W pierwszej połowie oba zespoły grały bardzo szybko i nie przykładały się do defensywy. Tuż przed końcem MMTS miał szanse odskoczyć na trzy gole, ale nie wykorzystał okazji a gospodarze doprowadzili do remisu.
Po przerwie zaczęła się zaznaczać przewaga Nielby, a kwidzynianie często spędzali czas na ławce kar, w całym meczu aż 20 minut. Choć skutecznością imponowali Dima Marhun i Michał Peret, to jednak kilku innych zawodników, np. Michał Adamuszek, zawiodło. Nielba miała więcej atutów, zwłaszcza w pierwszej linii, i dlatego wygrała.

Nielba: Konczewski- Białaszek, Ciok 2, Gierak 3, Krajewski 5, Płócienniczak 3, Przysiek 7, Szyczkow 5, Wasilek, Witkowski 4, Sadowski 3.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 4, Orzechowski 3, Peret 7, Marhun 8, Adamuszek, Rosiak, Rombel 4, Seroka 2, Waszkiewicz 1, Markuszewski.