Najnowsze wydanie Gdzie się leczyć dostępne już online

Akcja specjalna Gdzie się leczyć
Najnowsze wydanie "Gdzie się leczyć" jest już dostępne online. Zebraliśmy dla Was podpowiedzi ekspertów, którzy radzą, o czym nie możemy zapomnieć, by przez lata cieszyć się dobrym zdrowiem.

Jak pokazują analizy jako społeczeństwo mamy coraz większą świadomość konieczności dbania o swoje zdrowie. Dlatego w poradniku zebraliśmy aktualne informacje dotyczące możliwości leczenia, które dostępne są zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach medycznych w naszym regionie, podkreślając, jak ważna jest profilaktyka.

Co mamy na myśli, mówiąc o kompleksowym dbaniu o zdrowie? Na pewno odpowiednią dietę, unikanie używek i systematyczny wysiłek fizyczny. Wiemy, ile wody powinniśmy wypić każdego dnia i dlaczego niezwykle ważne dla naszej psychiki są relacje. By wystrzegać się chorób, należy jednak regularnie dbać o profilaktykę. Badanie krwi i moczu to podstawowy pakiet, trzeba o nich pamiętać przynajmniej raz do roku - bez względu na wiek i płeć. Większość tych badań jest refundowana lub dostępna za niewielką opłatą. Monitorowane stanu zdrowia może nas uchronić przed wieloma zagrażającymi schorzeniami.

Na uwagę zasługują pakiety badań, na przykład oferowane w ramach programu „Profilaktyka 40 plus”. Tu wystarczy wypełnić ankietę, która pomoże określić, jakie mamy problemy zdrowotne, wybrać placówkę, w której skorzystamy z oferty i zarejestrować się na konkretny termin. Pakiet zawiera zestaw badań diagnostycznych: dla kobiet, dla mężczyzn i pakiet wspólny. To, jaki zakres będzie dostępny, zależy od odpowiedzi, jakich udzielimy w przywołanej ankiecie.

W ramach oferowanych przez NFZ programów możemy wykonać badanie mammograficzne, pokazujące nawet najmniejsze zmiany w piersiach, zaś regularne badania cytologiczne pozwalają wykryć zmiany przednowotworowe i raka we wczesnym stadium. Badaniem ratującym życie jest też kolonoskopia. I nie ma się czego obawiać - w zależności od wskazań medycznych może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dla osób szczególnie narażonych na choroby odtytoniowe przygotowany został Program Profilaktyki Chorób Odtytoniowych (w tym POChP). Obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia także jest w ofercie Funduszu.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem Gdzie się leczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki