Monika Czapiewska w czołówce biegaczek

Kolejny, bardzo dobry występ w lekkoatletycznej imprezie ma za sobą Monika Czapiewska z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

Biegaczka skorzewskiego klubu uczestniczyła w 54. Biegu Westerplatte, w którym w klasyfikacji generalnej biegu na 10 kilometrów, zajęła czwartą pozycję. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo wywalczenia tak nielubianego przez wszystkich sportowców miejsca, to wynik Moniki Czapiewskiej należy uznać za duży sukces, ponieważ ustanowiła ona swój nowy rekord życiowy. Trasę 10 kilometrów pokonała ona w czasie 36:27 s. Należy też wspomnieć, że w kategorii K 20-29, nasza zawodniczka była bezkonkurencyjna. Dodajmy, że w klasyfikacji generalnej kobiet, pierwsze miejsce zajęła Ewelina Paprocka z Tęczy Nowa Wieś Lęborska.

Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Brzezińskiej z Bydgoszczy. Z kolei ostatnie miejsce na podium wywalczyła Dominika Nowakowska z LKB Braci Petk Lębork.