OPRAC.: KK
MMTS zwycięża na koniec rundy. W ekstraklasie piłkarzy ręcznych zespół z Kwidzyna lepszy od Chrobrego Głogów 30:25 (13:14) MMTS Kwidzyn / KGHM Chrobry Głogów
MMTS zwycięża na koniec rundy i zagra w fazie play-off. Na początek na piłkarzy ręcznych z Kwidzyna czeka mecz z liderem rozgrywek i mistrzem rundy zasadniczej Industrią Kielce. Drugi zespół z Pomorza - Wybrzeże Gdańsk - zakończył sezon na 13. miejscu w tabeli i rywalizację w rundzie spadkowej rozpocznie od meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Piłkarze MMTS Kwidzyn już po czterech minutach gry przegrywali różnicą czterech goli. Po zadyszce z początku spotkania zawodnicy trenera Bartłomieja Jaszki odrobili straty i na przerwę schodzili, przegrywając jedynie 13:14, choć jeszcze kilka minut wcześniej tablica wyników wskazywała 5:11 dla zespołu z Głogwa.

Dla wyniku spotkania kluczowe było drugie 30 minut gry. Kilka strat gości z Głogowa i skuteczność m.in. Roberta Kamyszka, który rzucił łącznie 7 goli pozwoliły MMTS Kwidzyn wygrać 30:25.

Nagrodę najlepszego piłkarza meczu zdobył kapitan kwidzyńskiego zespołu Łukasz Zakreta, który efektownym rzutem do pustej bramki ustalił końcowy wynik tego spotkania. Bramkarz MMTS Kwidzyn w meczu z Chrobrym rzucił łącznie 2 gole, co przy pewnej grze między słupkami pozwoliło jego drużynie odnieść ostatecznie pewne zwycięstwo.

Wynik spotkania nie zmienił nic w ostatecznym kształcie tabeli. Zarówno MMTS Kwidzyn, jak i KGHM Chrobry Głogów byli pewni awansu do fazy play-off rozgrywek.

Zespół z Kwidzyna w pierwszej fazie zmierzy się z Industrią Kielce, zaś Chrobry zagra z Azotami Puławy.

MMTS Kwidzyn - KGHM Chrobry Głogów 30:25 (13:14)

MMTS Kwidzyn: Zakreta 2, Matlęga - Grzenkowicz 2, Kamyszek 7, Guziewicz, Potoczny 4, Jarosz, Kosmala, Malczak 3, Landzwojczak 2, Cherkashchenko 5, Chałupka, Jankowski 5.

Rzuty karne: 1 bramka / 1 rzut.

Kary: 6 minut (Malczak, Chałupka, Guziewicz).

KGHM Chrobry Głogów: Dereviankin - Grabowski 8, Wrona, Zieniewicz 4, Kosznik 2, Orpik 3, Jamioł 4, Dadej 2, Matuszak 1, Otrezov, Styrcz 1, Paterek, Hajnos, Skiba.

Rzuty karne: 2 bramki / 2 rzuty.

Kary: 10 minut (Skiba x 3, Otrezov, Orpik).

Czerwona kartka: Tomasz Kosznik.