MMTS przegrał na własne życzenie

Rafał Cybulski
W Mielcu spotkały się zespoły rywalizujące o trzecie miejsce w tabeli. Po meczu pełnym błędów z obu stron MMTS Kwidzyn przegrał ze Stalą 26:27 (12:14).

Początek meczu był wprost wymarzony dla kwidzynian. W 10 minucie, po golu Michała Pereta, prowadzili już 6:2 i wydawało się, że spotkanie w Mielcu może się okazać łatwiejsze niż wszyscy wcześniej przypuszczali. Jednak potem było już znacznie trudniej. Wprawdzie po kwadransie było jeszcze 8:4, ale z każdą kolejną minutą gospodarze grali coraz lepiej. W 20 minucie było już 6:8, a trzy minuty później Stal doprowadziła do remisu 9:9. Największe problemy kwidzynianie mieli z niskimi, ale bardzo ruchliwymi skrzydłowymi mieleckiej drużyny - Michałem Chodarą i przede wszystkim Łukaszem Janystem. Na pierwsze prowadzenie gospodarze musieli jednak czekać do ostatniej minuty pierwszej części spotkania, ale gdy już na nie wyszli, niemal równo z syreną końcową zdołali odskoczyć na 2 bramki.

Na początku drugiej połowy znów jednak górą był MMTS, a pierwsze skrzypce w zespole Zbigniewa Markuszewskiego grał Damian Kostrzewa. Zawodnik, który dwa tygodnie temu został wypożyczony z Vive, trafiał zarówno ze skrzydła, jak i z kontry, m.in. dzięki jego skutecznym akcjom w 36 minucie MMTS wygrywał 17:15, a potem dość długo utrzymał przewagę. Jeszcze w 48 minucie było 22:20, ale w końcówce kwidzynianie jakby zupełnie potracili głowy. Seryjnie zaczęli popełniać faule w ataku bądź podawali piłkę wprost w ręce rywali. A jeśli już zdołali oddać rzut, to w bramce Stali świetnie się spisywał Adam Wolański, były zawodnik MMTS.

Ostatnie minuty były popisem Pawła Albina. W 50 minucie rozgrywający gospodarzy doprowadził d o remisu 23:23, a potem jeszcze się trzykrotnie wpisał na listę strzelców i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. MMTS na 15 sekund przed końcem dostał jeszcze ostatnią szansę i mógł uratować jeden punkt, ale wyprowadzający akcję Dima Marhun popełnił faul w ataku.

Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 27:26 (14:12)
Stal: Wolański, Lipka - Janyst 10, Albin 6, Chodara 4, Sobut 3, Szpera 3, Babicz 1, Gawęcki, Kubisztal, Krzysztofik.
MMTS: Suchowicz - Kostrzewa 8, Waszkiewicz 5, Seroka 4, Krieger 3, Mroczkowski 2, Peret 2, Marhun 1, Rosiak 1, Rombel.