MMTS Kwidzyn wysoko przegrał z Vive Kielce

Rafał Cybulski
Michał Adamuszek zdobył 4 gole
Michał Adamuszek zdobył 4 gole Rafał Cybulski
Mistrz Polski okazał się za mocny dla szczypiornistów MMTS. W rozegranym awansem meczu 14 kolejki PGNiG Superligi kwidzynianie ulegli Vive Targom Kielce 27:36 (15:18). Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy, gdy w ciągu kilku minut goście powiększyli swoją przewagę z 3 do 8 bramek.

Kielczanie przyjechali do Kwidzyna bez trzech podstawowych zawodników, ale już na początku meczu pokazali, że to dla nich nie ma większego znaczenia. Po kilku minutach Vive miało już 2-3 bramki zaliczki, ale potem kilka udanych akcji Michała Pereta pozwoliło miejscowym doprowadzić do remisu 9:9. W drugim kwadransie pierwszej połowy goście "odbudowali" przewagę. Duża w tym zasługa Grzegorza Tkaczyka, który bombardował bramkę MMTS z drugiej linii oraz Thorira Olafssona, który bezlitośnie wykańczał wszystkie kontry.

Przy stanie 15:18 można było jeszcze mieć nadzieję, że MMTS nawiąże wal-kę, ale na początku drugiej połowy kielczanie szybko pozbawili kwidzynian wszelkich złudzeń, a potem do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku.

MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 27:36 (15:18)

Vive: Losert , Szmal - Stojković 13 (3 z karnych), Tkaczyk 7, Olafsson 5, Tomczak 4, Jurecki 3, Lijewski 2, Mazur 2 (1), Bielecki, Musa, Jachlewski, Grabarczyk,

MMTS: Suchowicz - Peret 6, Adamuszek 4, Sadowski 4, Mroczkowski 3, Łangowski 2, Seroka 2, Nogowski 1, Orzechowski 1, Pacześny 1, Rombel 1,