MMTS Kwidzyn trzeci w Pucharze Polski

Rafał Cybulski
Kwidzynianie przegrali ze zdobywcami Pucharu Polski
Kwidzynianie przegrali ze zdobywcami Pucharu Polski Rafał Cybulski
MMTS potwierdził , że jest trzecią siłą męskiego szczypiorniaka. W turnieju Final Four Pucharu Polski zajął 3 miejsce.

W półfinale kwidzynianie przegrali z Vive Targi Kielce 27:36 (15:15). Choć po pierwszej połowie można było wierzyć w niespodziankę, to jednak po przerwie gospodarze udowodnili swoją wyższość. Gdy uszczelnili obronę od razu odskoczyli na kilka bramek.

W meczu o 3 miejsce, przeciwnikiem MMTS były Azoty Puławy, które w drugim półfinale uległy Orlenowi Wiśle Płock. Początek tego meczu nie układał się po myśli kwidzynian, bo w 8 minucie przegrywali 2:5, ale już po kwadransie gry był remis, a jeszcze przed przerwą MMTS zdołał wypracować czterobramkową przewagę, którą dowiózł do końca spotkania.

Puchar pozostał w Kielcach, bo w finale Vive pokonało Orlen Wisłę Płock 36:27 (21:12).

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 36:27 (15:15)

Vive Targi: Cleverly, Szmal - Tkaczyk 9, Olafsson 5, Jurasik 4, Rosiński 4, Stojković 4, Kuchczyński 3, Tomczak 3, Buntić 2, Jachlewski 1, Musa 1, Grabar-czyk, Jurecki, Zaremba, Zorman

MMTS: Szczecina, Suchowicz - Kos-trzewa 4, Orzechowski 4, Daszek 2, Krieger 2, Mroczkowski 2, Nogowski 2, Pacześny 2, Peret 2, Rosiak 2, Seroka 2, Adamuszek 1, Łangowski 1, Waszkiewicz 1, Sadowski

MMTS - Azoty Puławy 34:31 (17:13)

MMTS: Szczecina, Suchowicz - Kostrzewa 7, Seroka 6, Waszkiewicz 5, Krieger 4, Łangowski 2, Mroczkowski 2, Nogowski 2, Daszek 1, Orzechowski 1, Pacześny 1, Peret 1, Rosiak 1, Sadowski 1, Adamuszek

Azoty: Stęczniewski, Wyszomirski - Kus 7, Tylutki 6, Łyżwa 5, Zinczuk 4, Masłowski 3, Gowin 2, Szyba 2, Afanasjew 1, Grzelak 1, Witkowski