MKS FunFloor Lublin zwycięstwem z Piotrcovią Piotrków Trybunalski rozpoczął ostatni akcent sezonu. Zobacz zdjęcia

Krzysztof Szuptarski
(Lubelskie szczypiornistki walczą o obronę srebrnych medali sprzed roku)
(Lubelskie szczypiornistki walczą o obronę srebrnych medali sprzed roku) Wojciech Szubartowski
MKS FunFloor Lublin w meczu 23. serii spotkań Orlen Superligi pokonał w środę przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:27. Dla biało-zielonych był to przedostatni mecz sezonu w hali Globus.

– Trzeba się ogarnąć, zebrać siły i pokazać, że walczymy do końca – zaznaczała przed meczem Aleksandra Olek, obrotowa MKSFunFloor. – Sezon się nie skończył. Wciąż rywalizujemy z Kobierzycami o pozycję wicelidera. Wierzę, że w środę obronimy drugie miejsce. Myślę, że damy radę i pokażemy naszą siłę. Jesteśmy zmotywowane, by nie tylko wygrać, ale też zaprezentować się tak, jak na lubelski MKS przystało – dodawała

Gospodynie już na początku „ustawiły” sobie środową konfrontację. W 3. minucie, po golu Aleksandry Tomczyk, MKS FunFloor prowadził 4:1. Cztery minuty później, gdy z rzutu karnego trafienie zaliczyła Magda Balsam, było już 7:2 dla lublinianek. O czas poprosiła wówczas trenerka Piotrcovii, Agata Cecotka.

Piotrkowianki posłuchały jej rad i od tego czasu pojedynek wyrównał się, a po siedemnastu minutach gry, wicemistrzynie Polski miały już tylko dwie bramki przewagi (13:11). Na dziesięć minut przed zakończeniem premierowej, po golu Patrycji Królikowskiej, piotrkowianki nadal traciły tylko dwa gole (13:15).

Dwie bramki Czeszki Sary Kovarovej oraz jedna Magdy Więckowskiej spowodowały, że team z „Koziego Grodu” ponownie był za chwilę na plus pięć (18:13). MKS ostatecznie zszedł na przerwę prowadząc 21:16.

W 39. minucie biało-zielone wciąż miały sześćiobramkową zaliczkę (25:19). Przez blisko piętnaście kolejnych minut 22-krotne mistrzynie kraju nie potrafiły pokonać jednak piotrkowskiej golkiperki. Rywalki uczyniły to sześciokrotnie i tablica pokazywała remis 25:25.

Niemoc gospodyń w ofensywie przełamała dopiero w 53. minucie Balsam. Za chwilę lubelska prawoskrzydłowa dorzuciła kolejnego gola i było 27:25 dla MKS-u. Na cztery minuty przed końcową syreną ekipa Edyty Majdzińskiej nadal nie mogła być pewna końcowego triumfu (28:27). Po golach Balsam i Magdy Więckowskiej, ostatecznie ten jednak stał się faktem.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 (21:15)

MKS: Wdowiak, Gawlik 1 – Balsam 7, Kovarova 5, M. Więckowska 5, Tomczyk 4, Olek 3, Płomińska 2, Roszak 1, Posavec 1, Szynkaruk 1, D. Więckowska, Pastuszka. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Schneider 7, Sobecka 6, Mokrzka 5, Radushko 4, Szczepanek 3, Grobelna 1, Królikowska 1, Polaskova, Szczukocka, Trbović, Waga. Kary: 6 min. Trener: Agata Cecotka

Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno)