Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych: Bolesna porażka Polek

Sebastian Wolosz/ Glos Szczecinski/ Polska Press
W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, polskie szczypiornistki przegrały w Naestved z Holandią i rywalizację w grupie B zakończyły na trzecim miejscu.

Polki fazę grupową mistrzostw świata mają już za sobą. Na pewno nie tak chciały zakończyć w piątek zmagania. Holenderki nie pozostawiły biało-czerwonym żadnych złudzeń i całe szczęście, że mecz ten nie decydował o awansie do dalszej fazy, bo w przeciwnym razie, spotkanie to można by określić mianem katastrofy.

Rywalki naszej drużyny od samego początku ruszyły do zdecydowanego ataku. Już po 10 minutach gry prowadziły 5:1. Polki próbowały się co prawda podrywać się do walki, ale robiły to bardzo nieporadnie. O ile jeszcze w pierwszej połowie kibice mogli mieć małą nadzieję na sukces, o tyle już na początku drugiej Holandia właściwie postawiła kropkę nad i. Na nieco ponad dziesięć minut do ostatniej syreny rywalki prowadziły już różnicą 13 trafień i jedyne co pozostało naszej drużynie w tym spotkaniu, to walka o honor.

Ostatecznie podopieczne trenera Kima Rasmussena zniwelowały straty do 11 bramek, ale i tak pozostawiły po sobie plamę.

Kinga Achruk: W głębi ducha jest nam wstyd. Pozostaje nam zapomnieć o meczu z Holandią

PGNiG/x-news

Wśród biało-czerwonych trudno wyróżnić jakąkolwiek szczypiornistę. Cała drużyna rozegrała po prostu słabe zawody. Mały plus można postawić jedynie przy nazwisku Iwony Niedźwiedź, która zdobyła w tej batalii pięć bramek.

Holandia - Polska 31:20 (14:9)

Polska: Wysokińska, Gawlik - Kobylińska, Stachowska, Niedźwiedź, Gadzina, Kocela, Kudłacz-Gloc, Pielesz, Zych, Łabuda, Zalewska, Sądej, Repelewska, Kulwińska, Achruk.

Holandia: Van der Wal, Wester - Kramer, Van der Heijden, Bont, Abbingh, Van Olphen, Snelder, Knippenborg, Broch, Groot, Dulfer, Goos, Smeets, Malestein, Polman