Maret Grothues zagra w PGE Atomie Treflu Sopot

Działacze PGE Atomu Trefla znaleźli następczynię Charlotty Leys. Od nowego sezonu sopocką drużynę będzie reprezentować Holenderka, Maret Grothues.

27-letnia zawodniczka ma wzmocnić w sopockim teamie przyjęcie. Ta pozycja została bowiem osłabiona po odejściu Charlotty Leys, która zdecydowała się przenieść do Turcji. Od nowego sezonu będzie ona reprezentowała barwy Galatasaray Stambuł.

Maret Grothues ma już bogate doświadczenie klubowe. Zawodniczka występowała w przeszłości w barwach takich zespołów jak holenderski Heutink Pollux czy włoska Parma Volley. Ostatnie dwa sezony spędziła natomiast we Francji, gdzie związana była z ekipą RC Cannes. W kolejnych rozgrywkach natomiast postara się pomóc drużynie Lorenzo Micelliego w walce o najwyższe cele z Orlen Lidze, a także dobry wynik w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Lotos Trefl Gdańsk poznał terminarz nowego sezonu PlusLigi

Grothues jest również reprezentantką swojego kraju. Największy sukces z drużyną narodową odniosła w 2009 roku w... Polsce. Wówczas Holandia zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy.

W swoim dorobku siatkarka ma też dwukrotne mistrzostwo Holandii czy też Puchar Holandii. W 2010 roku natomiast wybrana została najlepszą serwującą mistrzostw świata w Japonii.