Lechia Gdańsk złożyła odwołanie w sprawie kartki dla Macieja Makuszewskiego

Przemyslaw Swiderski
W 88. minucie spotkania Lechii z GKS-em Bełchatów Maciej Makuszewski zmuszony był opuścić plac gry, bo arbiter Paweł Gil pokazał mu drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gdański klub złożył jednak odwołanie w sprawie tej decyzji.

O ile do pierwszej decyzji sędziego (w 82. minucie) nie można mieć większych zastrzeżeń, o tyle już druga wydawała się krzywdząca dla zawodnika gdańskiej Lechii. Maciej Makuszewski został ukarany drugim żółtym kartonikiem, bo arbiter uznał, że zawodnik usiłował wymusić faul. Telewizyjne powtórki wykazały jednak, że piłkarz rzeczywiście był faulowany.

Działacze Lechii nie mieli zatem wątpliwości i skierowali sprawę do Komisji Ligi, która ma ocenić sytuacją z 88. minuty sobotniego spotkania. Decyzja, czy kartka dla Makuszewskiego zostanie cofnięta, zapadnie zapewne w ciągu najbliższych dni.

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym Lechistą! [ROZWIĄŻ TEST]

Przypomnijmy, że Lechia wygrała w sobotę na PGE Arenie z GKS-em Bełchatów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla gdańszczan Antonio Colak w 80. minucie spotkania. Kolejny pojedynek ligowy biało-zieloni rozegrają już w piątek. Ich rywalem będzie Pogoń. Początek spotkania w Szczecinie o godz. 20.30.

Rafał Janicki, piłkarz Lechii: Podziękowałem sędziemu, że nie dał mi drugiej żółtej kartki [ROZMOWA]