Lechia Gdańsk wygrała sparing z Dolcanem Ząbki

Patryk Tuszyński strzelił pierwszego gola w meczu z Dolcanem
Patryk Tuszyński strzelił pierwszego gola w meczu z Dolcanem Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarze Lechii odbili się po porażce z Widzewem Łódź 1:4 i w kolejnym meczu sparingowym w Grodzisku Wielkopolskim pokonali Dolcan Ząbki 3:0. Z powodu drobnych urazów nie zagrali Mateusz Machaj, Wojciech Zyska i Przemysław Frankowski.

Przełamał się w roli napastnika Patryk Tuszyński, który jako pierwszy pokonał bramkarza Dolcanu. Chwilę później wynik podwyższył Łukasz Kacprzycki. Ten piłkarz wciąż jest uważany za duży talent, ale rundę jesienną miał straconą. Pojechał z drużyną na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego i walczy o powrót do składu.

W drugiej połowie wynik meczu ustalił Paweł Buzała.

- Było niezadowolenie po meczu z Widzewem. Dlatego teraz trzeba pochwalić piłkarzy, że mimo zmęczenia pokazali dużo energii. Młodzi zawodnicy udowodnili, że trzeba dawać im szansę. Popełniliśmy jeszcze sporo błędów w rozegraniu i nad tym musimy popracować - powiedział Michał Probierz, trener Lechii.

Lechia Gdańsk - Dolcan Ząbki 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Patryk Tuszyński (11), 2:0 Łukasz Kacprzycki (14), 3:0 Paweł Buzała (56)

Lechia: (I połowa) Małkowski - Oualembo, Janicki, K. Bąk, Pazio - Dawidowicz, Kostrzewa - P. Wiśniewski, Kacprzycki, Grzelczak - Tuszyński. (II połowa) Rosa - Deleu, Madera, Kamiński, Garbacik - Pietrowski, Powszuk - Kugiel, Łazaj, Buzała - Duda

Dolcan: (I połowa) Humerski - Długołęcki, Klepczarek, Brodziński - Tarnowski, Matuszek, Osoliński, Łuszkiewicz, Piesio, Sierpina - B. Wiśniewski. (II połowa) Kryczka - Jakubik, Zembrowski, Matuszczyk - Świerblewski, Bazler, Menzel, Wiśniowski, Prejs, Łuszkiewicz (63 Tarnowski) - B. Wiśniewski