Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:41

Zbigniew Brucki
Grały jak umiały. To o gospodyniach. A przyjezdne? Grały tak, by stracić jak najmniej sił przed czekającym je dziś rewanżowym pojedynkiem Pucharu Polski. Efekt? Szczypiornistki Latochy Sambora Tczew uległy Piotrcovii Piotrków Tryb. 27:41 (15:22) w meczu XX kolejki ekstraklasy.

Na poziom spotkania niewątpliwie wpływ miała absencja w obu teamach wielu zawodniczek borykających się z kontuzjami i chorobami. Po kwadransie ambitnej gry miejscowe przegrywały 10:12. Po reprymendzie trenera przyjezdne przez kolejnych pięć minut nie straciły bramki, a strzeliły pięć. Kiedy jednak na parkiecie pojawiły się rezerwowe Piotrcovii, bramki padały naprzemiennie.

Po zmianie stron przeciw tczewiankom na parkiet wybiegły ponownie najlepsze piłkarki z Piotrkowa. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przez dwanaście minut gospodynie zaledwie dwa razy zdołały umieścić piłkę w siatce bramki rywalek. Piotrcovia w tym okresie powiększyła swą zdobycz o 9 goli, prowadziła 31:17, a kibice już szeptali, że może paść rekord bramek straconych w lidze przez Sambora. Ostatecznie nie padł, bo trener przyjezdnych znów zaczął rotować składem. Mimo to, sześć minut przed końcem Sambor przegrywał sromotnie: 21:40. Wówczas Piotrcovia zwolniła już tempo swych akcji, a jej zawodniczki równie często jak na piłkę patrzyły też na zegar odmierzający czas do końcowej syreny...

Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:41 (15:22)
Latocha Sambor: Piotrowska, Rostankowska - Czarnecka 8, Belter 4, Sabajtis 3, Wiśniewska 3, J. Szlija 2, Jakubowska 2, Waldowska 2, Musiał 1, Kordunowska 1, Marcińska 1, Sobieraj.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mielczewska 9, Wypych 7, Gleń 6, Krzysztoszek 4, Rol 4, Szafnicka 3, Dąbrowska 2, Mijas 2, Podrygała 2, Kopertowska 1, Brzezowska 1.