Poparzeni Kawą Trzy w Gdańsku

  Poparzeni Kawą Trzy w Gdańsku

  MD

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Poparzeni Kawą Trzy w Gdańsku
  1/9
  przejdź do galerii
  Poparzeni Kawą Trzy - polski zespół pop rockowy złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Autorzy hitów "Kawałek Do Tańca", "Byłaś dla mnie wszystkim" i "Okrutna, zła i podła". Zespół wystąpi już 24 września w Starym Maneżu w Gdańsku.

  Bilety:


  www.kupbilecik.pl
  www.ebilet.pl


  Poparzeni Kawą Trzy to zespół muzyczny, w skład którego wchodzą dziennikarze i współpracownicy radia RMF FM, Zet, Eska ROCK, RDC i TVP oraz... organista z Kościoła na Bielanach. Powstali w 2005 roku jako zespół coverowy, mający w repertuarze utwory rosyjskich grup Leningrad i 5Nizza. Przy okazji wspólnej trasy koncertowej z Leningradem, Poparzeni postanowili grać utwory polskie, a pomógł im w tym Rafał Bryndal, pisząc parę tekstów, do których, pod wodzą gitarzysty Krzysztofa Zasady, skomponowali muzykę. Od tej pory Rafał został tekściarzem i nieformalnym, ósmym członkiem zespołu.

  W 2011 r. ukazała się pierwsza płyta PK3 zatytułowana "Musculus Cremaster". Data jej wydania zbiegła się w czasie ze spektakularnym sukcesem grupy na "Sopot Festiwal Top Trendy", gdzie Poparzeni zdobyli prestiżową Nagrodę Dziennikarzy za "Kawałek do tańca”. Od tego momentu zaczynają ich grać duże stacje radiowe, takie jak Jedynka, Radio Zet czy RMF FM.  Zwycięstwo na Festiwalu "Przebojem na antenę" w Hajnówce, gdzie reprezentowali Warszawę w barwach Polskiego Radia "RDC", występy na "Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze" czy też "Reggae Festiwalu w Ostródzie", świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako "biesiadne ska" (jak to trafnie nazwał Krzysztof Skiba po zobaczeniu ich koncertu), a tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce. Do największych sukcesów grupy w 2012 roku trzeba zaliczyć występ przed kilkusettysięczną publicznością "XVIII Przystanku Woodstock" oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez jak WOŚP czy Ursynalia.

  Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego, starający sie zintegrować społeczność dziennikarską. Od 6 lat organizują kultowy już, grudniowy "Kontrabal Dziennikarzy", gdzie występując obok zaproszonych gwiazd mają okazje zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.  Poparzeni Kawą Trzy
  24 września 2017 r., godz. 18:00
  Stary Maneż, ul. Słowackiego 23


  Bilety:
  110 zł (siedzące)
  100 zł (stojące)


  Do kupienia:
  www.kupbilecik.pl
  www.ebilet.pl


  Organizatorem koncertu jest Polska Press Grupa  Skład zespołu:
  Roman Osica / reporter śledczy w "Radio Z", laureat nagrody Grand Press w 2012
  wokal, saksofon altowy


  Krzysztof Zasada / reporter i prezenter „RMF FM”
  gitara, wokal


  Wojciech Jagielski / "Superstacja"
  "przeszkadzajki", szmery, perkusja


  Mariusz Gierszewski / reporter "Radio Z"
  bass


  Krzysztof Tomaszewski
  trąbka, tuba, wokal pomocniczy


  Marian Hilla / "Eska Rock"
  saksofon tenorowy i barytonowy, wokal pomocniczy


  Jacek Kret
  puzon, wokal pomocniczy


  Zobacz: Poparzeni Kawą Trzy w Annopolu

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama