KSS Kielce - Latocha Sambor Tczew 41:24 (21:12)

Zbigniew Brucki
Wciąż bez zwycięstwa w PGNiG Superlidze Kobiet są debiutujące w niej piłkarki ręczne Latochy Sambora Tczew. W minionej, trzeciej serii spotkań, podopieczne Roberta Karnowskiego w Kielcach otrzymały kolejną, tym razem srogą lekcję szczypiorniaka. Zawodniczki miejscowego KSS rozgromiły je 41:24.

Faworytkami były gospodynie, ale zdeterminowane rywalki postawiły wysoko poprzeczkę. Tczewiankom nie udało się jednak dotrzymać kroku rywalkom przez całe spotkanie. Dwa słabsze okresy gry, pod koniec I połowy i kilka minut w drugiej, zdecydowały o ich bolesnej porażce.
Piłkarki Sambora toczyły z miejscowymi wyrównany bój do 20 min. meczu. Głównie dzięki Darii Wasilewskiej, która do tego czasu zdobyła pięć bramek, tczewianki przegrywały zaledwie 11:12. Do przerwy przyjezdnym już tylko raz udało się trafić do siatki, a gospodynie uczyniły to ośmiokrotnie.
Drugą odsłonę lepiej zaczęły tczewskie piłkarki strzelając dwie bramki (21:14). Były to jednak miłe złego początki. Zawodniczki Sambora seriami popełniały błędy, w rezultacie czego kielczanki w ciągu dziesięciu minut zdobyły dziesięć bramek pod rząd i było praktycznie po meczu...

KSS: Kawka, Kozieł - Gedroit 12, Grabarczyk 11, Rosińska 6, Pokrzywka 3, Abramauskaite 3, Kot 2, Stradomska 2, Lalewicz 1, Kabała 1, Drabik, Nowak, Młynarczyk.
Latocha Sambor: Rostankowska, Piotrowska - Wasilewska 9, Czarnecka 3, Waldowska 2, J. Szlija 2, Sobieraj 2, Jakubowska 2, Szlija K. 1, Zagrodzka 1, Belter 1, Wiącek 1, Wiśniewska, Jezierska.