Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec przyjmowania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2018 w Gdyni. 142 propozycje mieszkańców, niemal 6 mln zł do wydania

Justyna Degórska
Na ul. Chylońskiej w Gdyni mieszkańcy doczekali się progów zwalniających dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.
Na ul. Chylońskiej w Gdyni mieszkańcy doczekali się progów zwalniających dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Przemyslaw Swiderski
W środę o północy zakończono przyjmowanie wniosków do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. Napłynęły 142 propozycje, w tym utworzenia fontanny wody pitnej, czy dzielnicowego Central Parku.

Najwięcej wniosków, aż siedemnaście dotyczy Dąbrowy. Po jedenaście propozycji złożyli aktywiści i mieszkańcy z Małego Kacka i Wzgórza Świętego Maksymiliana. Niektóre propozycje są ciekawe. Do takich zaliczyć trzeba utworzenie fontanny wody pitnej, podświetlenie pomnika Josepha Conrada na zakończeniu Skweru Kościuszki, czy utworzenie dzielnicowego Central Parku.

- Liczba zgłoszonych projektów pokazuje, że gdynianom niezmiennie nie brakuje pomysłów na zmiany w mieście i że zależy im na rozwoju dzielnic, swojego najbliższego sąsiedztwa – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. – Cieszy mnie, że wśród zgłoszonych wniosków są kontynuacje, czy rozwinięcia przedsięwzięć, które wygrały w poprzednich edycjach, że autorzy, których znamy z lat ubiegłych, wciąż przygotowują nowe wnioski oraz że ci, którym zabrakło szczęścia w poprzednich głosowaniach, próbują sił jeszcze raz. To dowód, że wokół naszego gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego zawiązała się grupa stałych, aktywnych mieszkańców, pełniących nierzadko rolę liderów swoich lokalnych społeczności.

Symbol Babich Dołów zostanie wyremontowany

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego do rozdysponowania będzie kwota niemal 5,9 milionów złotych. Najwięcej z tej puli, ponad 405 tysiące złotych, przypadnie Chyloni. Najmniejsze pole do popisu podczas głosowania będą mieli natomiast mieszkańcy Babich Dołów. Pula, przeznaczona na realizację pomysłów, zgłoszonych w tej dzielnicy, wynosi niecałe 170 tysiące złotych.

Weryfikacja projektów potrwa do 6 czerwca. Głosowanie rozpocznie się 18 czerwca i zakończy 2 lipca. Wyniki ogłoszone zostaną najpóźniej 9 lipca. Głosować będzie można za pośrednictwem serwisu bo.gdynia.pl oraz osobiście w Laboratorium Innowacji Społecznych, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, siedzibach rad dzielnic oraz w specjalnych mobilnych punktach głosowania, w różnych punktach miasta.

Zobacz też: Peryskop - przegląd wydarzeń na Pomorzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki