Kibice Piasta Gliwice w euforii - ich zespół pokonał Wartę Poznań 2:0 odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu! ZDJĘCIA

Rafał Musioł
Kibice Piasta Gliwice zobaczyli zwycięstwo swojego zespołu nad Wartą Poznań. Zagrożenie spadkiem zespołu Aleksandara Vukovicia jest już minimalne.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze Piasta Gliwice odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i tym samym znacząco zmniejszyli ryzyko spadku z PKO Ekstraklasy. W otwierającym 30. kolejkę meczu zespół Aleksandara Vukovicia po raz pierwszy w Ekstraklasie pokonał na własnym boisku Wartę Poznań 2:0. Zobaczcie zdjęcia kibicow, którzy oglądali to spotkanie.

Kibice Piasta Gliwice w euforii. Ich zespół pokonał Wartę Poznań 2:0

Chociaż trudno w to uwierzyć statystyki nie kłamały. Warta należy do wyjątkowo niewygodnych dla Piasta rywali i do piątkowego spotkania od swojego awansu do Ekstraklasy nie tylko nigdy z nim na Okrzei nie przegrała, ale nawet nie straciła gola. Tym razem dla obu zespołów najważniejsze było uniknięcie porażki, ale to zwycięstwo dawałoby znacznie spokojniejszy oddech w wyścigu po utrzymanie w elicie.

Spotkanie długo usypiało kibiców, którzy zjawili się na trybunach. Akcje w środku boiska nie niosły ze sobą nawet zalążków emocji. W 28 minucie wreszcie jednak zaiskrzyło. Najpierw Piast próbował rozmontować obronę Warty, a potem w rewanżu Nilo Maenpaa dostał piłkę na linii pola bramkowego i spróbował piętą wstrzelić ją do siatki, ale Frantisek Plach wykazał się refleksem.

Gliwiczanie zaczęli łapać rytm. W 42 minucie Miłosz Szczepański z daleka trafił w poprzeczkę, a w 44 stało się to, na co fani Piasta tak cierpliwie czekali. Tihoir Kostadinov ze środka boiska podał do biegnącego w kierunku pola karnego Kamila Wilczka, ten przyjął piłkę i nic nie robiąc sobie z towarzystwa Dawida Szymonowicza niemal wślizgiem oddał strzał, który zamienił się w gola. Co ciekawe Wilczka miało na murawie w ogóle nie być, bo w wyjściowych składach widniał Jorge Felix, który najwidoczniej na rozgrzewce przegrał z kontuzją. Strzelec fetował swoje pierwsze trafienie od 23 kwietnia 2023 roku.

Po przerwie Warta dążyła do wyrównania i gliwiczanie zacżęli mieć spore problemy. Solidnie ze swoich obowiązków wywiązywał się Frantisek Plach. A w 71 minucie dopisało mu mnóstwo szczęścia. Wrzutka Tomasa Prikryla wpadła w pole bramkowe, a tam znalazł się Adam Zrelak i z trzech metrów... trafił w słupek. Piast próbował zgasić nadzieje gości i miał wyśmienitą okazję. Michał Chrapek niemal prostu ze strefy zmian wbiegł w pole karne i "dziabnął" piłkę na tyle jednak słabo, że Jędrzej Grobelny zdołał ją zablokować lewą ręką. Bramkarz Warty popełnił za to poważny błąd w 89 minucie. Gnający lewą stroną Serhij Krykun kopnął piłkę płasko, ale tuż obok słupka, jednak golkiper wygarnął ją przed linią prosto pod nogi Grzegorza Tomasiewicza. W ten sposób mecz został definitywnie "zamknięty".

Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Piast Gliwice - Warta Poznań.

Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0 (1:0)