Kaszubia gotowa do inauguracji [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Biało-bordowi rozpoczną walkę o ligowe punkty wyjazdowym meczem z Radunią Stężyca.

Piłkarze Kaszubii Kościerzyna rozegrali ostatni mecz sparingowy przed rozpoczynającym się sezonem. Podopieczni Marcina Martyniuka zmierzyli się z zespołem Wierzycy Stara Kiszewa, która w minionym sezonie wywalczyła awans do A klasy. Różnica w klasie obu zespołów była widoczna od pierwszych minut spotkania. Biało-bordowi byli zespołem dominującym, który zdecydowanie dłużej utrzymywał się przy piłce. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po pierwszych 45 minutach było 3:0 dla kościerskiego zespołu. W drugiej odsłonie Kaszubia nadal dominowała na boisku. Jej zawodnicy jeszcze dwukrotnie pokonywali bramkarza Wierzycy.

Duma Kaszub już w najbliższą niedzielę zainauguruje rozgrywki w IV lidze. Zespół Marcina Martyniuka zagra na wyjeździe z Radunią Stężyca. Zespół ze Stężycy to beniaminek IV ligi, ale warto pamiętać, że awans wywalczył w spektakularny sposób. W ubiegłym sezonie, drużyna Raduni wygrała 23 spotkania, 2 zremisowała, a 3 przegrała. W sezonie 2016/17 zgromadziła 71 punktów. Dodać należy, że do tego sezonu przystępuje wzmocniona zawodnikami z wyższych lig.

- W każdym meczu będziemy walczyć o komplet punktów - mówi trener kościerskiej Kaszubii, Marcin Martyniuk. - Chcę, by zespół grał zdecydowanie lepiej niż w minionym sezonie. Aby tak się stało, musimy poprawić grę w defensywie.