Justyna Kowalczyk dopiero piąta na 10 km "klasykiem" w Dobbiaco

RR
Justyna Kowalczyk zajęła w Dobbiaco piąte miejsce, ale miała też dużą stratę do Bjoergen D. Gdesz/Polskapresse
Nasza najlepsza biegaczka nie może być zawodolona z występu we włoskim Dobbiaco. W zawodach, które były próbą generalną przed igrzyskami w Soczi, Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 5 miejsce na 10 km stylem klasycznym. Lekko kontuzjowaną Polkę wyprzedziła m.in. Marit Bjoergen oraz Therese Johaug.

Puchar Świata ma duże znaczenie w kontekście igrzysk olimpijskich, ponieważ warunkuje kolejność startów w poszczególnych konkurencjach. Miejsca blisko najgroźniejszych Norweżek pozwolą Justynie Kowalczyk rywalizować w podobnych warunkach, a także być na bieżąco, jeśli chodzi o czas pokonania poszczególnych odcinków.

Kibice mogą czuć się zaniepokojeni po ostatnich zawodach w Dobbiaco. Polska zawodniczka w biegu na 10 km stylem klasycznym straciła bowiem do Marit Bjoergen aż 47,2 sekundy. Zajęła 5 miejsce.

Norweska gwiazda zawody zakończyła na pierwszym miejscu z czasem 26.54,2. Druga była jej rodaczka - liderka Pucharu Świata - Therese Johaug, która straciła do niej 36,7 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Szwedce Charlotte Kalli (strata do Bjoergen 42,9), a czwarte Norweżce Heidi Weng (44,8).