HMŚ Sopot 2014. Genialny bieg i srebro Adama Kszczota! Marcin Lewandowski zdyskwalifikowany! [FOTO]

Łukasz Żaguń
Kibice zgromadzeni w Ergo Arenie niemal oszaleli z radości po biegu na 800 m mężczyzn. Srebrny medal wywalczył bowiem Adam Kszczot. Na trzecim miejscu początkowo sklasyfikowany był Marcin Lewandowski. Niestety, ten drugi został po biegu zdyskwalifikowany.

To był bieg niemal jak marzenie. W pierwszej jego fazie wydawało się nawet, że to Polacy rozegrają między sobą walkę o złoto. Fantastycznie bowiem ruszył Marcin Lewandowski, który prowadził na dystansie 500 m. Później zaatakował również Adam Kszczot, który wyszedł na prowadzenie.

Kibice w Ergo Arenie szaleli na trybunach i dopingowali naszych zawodników z całych sił. Ostatecznie na ostatniej prostej Kszczota wyprzedził reprezentant Etiopii Mohammed Aman i to właśnie jemu przypadł w udziale złoty medal HMŚ.

- W trakcie biefu kłębiły się we mnie różne myśli, ale doping kibiców nie pozwalał mi odpuścić - cieszył się Kszczot.

O ile srebro Kszczota było pewne, o tyle kibice drżeli o miejsce wywalczone przez Lewandowskiego. Polak na metę wpadł niemal równo z Brytyjczykiem Andrew Osagie. Ostatecznie jednak to nasz reprezentant okazał się lepszy o jedną setną sekundy! Niestety, po samym biegu sędziowie zdecydowali się zdyskwalifikować Polaka!

- Rzeczywiście, dotknąłem linii, ale dlatego, że zostałem popchnięty. Nie skróciło mi to dystansu - tłumaczył Lewandowski.

Kszczot wywalczył dla Polski medal numer trzy. Wcześniej złoto zdobyła Kamila Lićwinko w skoku wzwyż i srebro Angelika Cichocka w biegu na 800.