MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gwiazda na czele tabeli

Drużyny z powiatu kościerskiego występujące w A klasie notowały w ostatniej kolejce zwycięstwa, porażki oraz remisy.

Jeśli chodzi o te ostatnie, to bardzo cenny punkt zdobył zespół Ceramika Łubiana, który na własnym terenie zremisował 1:1 z Sokołem Zblewo.

W tym wyniku nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zespół Krzysztofa Jażdżewskiego występował od pierwszej minuty w dziesiątkę. Powód? Jeden z zawodników czasie rozgrzewki przed meczem doznał kontuzji. Jako pierwsi piłkę w siatce umieścili przyjezdni. Padła ona w pierwszej odsłonie meczu. Na odpowiedź Ceramika nie trzeba było długo czekać. Do wyrównania, jeszcze przed przerwą doprowadził Sebastian Kulas. Druga połowa, to wyraźna dominacja Sokoła, jednak żadna jego akcja nie zakończyła się umieszczeniem futbolówki w bramce Ceramika.

Najbardziej dotkliwą porażkę zanotowała Wda Lipusz, która na własnym boiska uległa Victorii Kaliska 1:5. Honorowego gola dla lipuszan zdobył Łukasz Cieszyński. Warto dodać, że Victoria zaaplikowała gospodarzom pięć trafień już w pierwszej połowie.
W meczach pozostałych drużyn Jareks Grabowo pokonał ekipę Orła Gołubie 2:1, natomiast w derbach powiatu kościerskiego Gwiazda Karsin przed własną publicznością pokonała 3:0 zespół KS Skorzewo.

Na czele tabeli A-klasowych rozgrywek znajduje się Gwiazda Karsin z dorobkiem 40 pkt. Tuż za nią plasuje się Wda Lipusz z 39 pkt.