Gwiazda już w V lidze

W ostatniej, 24 kolejce zmagań A klasy, trzy nasze zespoły zanotowały zwycięstwa, jeden zremisował i jeden musiał uznać wyższość przeciwnej drużyny.

Pierwszy mecz rozegrał KS Skorzewo, który w wyjazdowym spotkaniu zmierzył się z Sokołem Zblewo. Pierwszą bramkę dla skorzewskiej drużyny już na początku spotkania zdobył Tomasz Gostkowski. Ekipa ze Skorzewa w kolejnych minutach mogła podwyższyć, ale do zdobycia bramki zabrakło przysłowiowego szczęścia.

Gospodarze szukali swojej okazji w kontratakach. Ta sztuka powiodła im się dwukrotnie. Na szczęście, przed przerwą, zespół ze Skorzewa doprowadził do wyrównania, a autorem bramki był Artur Wołoszyk. W drugiej odsłonie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla Skorzewa ponownie A. Woło-szyk. W kolejnym spotkaniu Wda Lipusz pokonała na własnym terenie 4:0 Sławka Borze-chowo. Z kolei Ceramik zanotował cenne zwycięstwo nad Brdą Rytel, którą ograł 1:0. Ekipa Jareksu Grabowo doznała dotkliwej porażki z Tęczą Brusy 2:8. Lider A klasy Gwiazda Karsin w wyjazdowym spotkaniu zremisowała 2:2 z Victorią Kaliska. Warto wspomnieć, że zespół z Karsina jeszcze przed tym spotkaniem zapewnił sobie awans do V ligi pokonując 10:0 Jantara Pawłowo. Realne szanse na awans ma również Wda Lipusz, która w ten weekend zagra z Brdą Rytel.

Gwiazda spotka się z Tęczą Brusy, natomiast KS Skorzewo ze Sławkiem Borzechowo. Jareks rozegra mecz ze Spartą Kleszczewo, a Ceramik z Jantarem Pawłowo.