Gryf Wejherowo zdobył regionalny Puchar Polski. Żółto-czarni pokonali Chojniczankę II Chojnice 3:1

Maciej Krajewski
Piłkarze Gryfa szybko wyszli na prowadzenie.
Piłkarze Gryfa szybko wyszli na prowadzenie. Maciej Krajewski
Po zaciętym meczu Gryf Wejherowo pokonał rezerwy Chojniczanki Chojnice 3:1 w finałowym spotkaniu regionalnego Pucharu Polski 2022/23. Zwycięzcy zgarnęli też nagrodę dla najlepszego zawodnika.

W środę 21 czerwca na Arenie Radunia w Stężycy (pow. kartuski) odbył się finałowy mecz Pucharu Polski w sezonie 2022/23 na Pomorzu. Naprzeciw siebie stanęły dwie IV-ligowe drużyny: Gryf Wejherowo i Chojniczanka II Chojnice.

Pierwsze minuty meczu były stosunkowo wyrównane. Obie ekipy, choć nie raz miały okazję zmierzyć się ze sobą w rozgrywkach ligowych, początkowo zdawały się jedynie sprawdzać swych oponentów. Groźnie zrobiło się w 9. minucie pod bramką Gryfa, ale atak skutecznie wybronił tu golkiper żółto-czarnych.

Na odpowiedź Kaszubów nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieudanym pierwszym ataku, piłkę prosto w siatkę posłał Bartłomiej Iwański. Gol wyraźnie podbudował piłkarzy Gryfa i już właściwie do przerwy mecz rozgrywany był na połowie Chojniczanki.

5 minut później przewagę żółto-czarnych powiększył Karol Baranowski. Wynik 2:0 nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy.

Krótka radość Chojniczanki

Po zmianie stron gra z powrotem była bardziej wyrównana, a piłka co chwilę znajdowała się pod inną bramką. Blisko kolejnego gola piłkarze Gryfa byli w 52. minucie, po sprawnej kontrze, ale ostatecznie obrona Chojniczanki okazała się dla nich zbyt szczelna. Tego samego w 56. minucie nie można było powiedzieć o defensywie Kaszubów - samotnie stając naprzeciw golkipera oraz wracających obrońców bramkę dla Chojnic zdobył kapitan drużyny Marcin Trojanowski.

Wynik 2:1 dodał Chojniczance wiatru w żagle. W 62. minucie ponownie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Gryfa. Tym razem jednak zadziałała już obrona żółto-czarnych. Ich odpowiedź znów była szybka - ledwie minutę później wynik na 3:1 podniósł ponownie Bartłomiej Iwański.

Do końca meczu obie drużyny starały się jeszcze zdobyć gola, ale żadna akcja nie zakończyła się zmianą stanu z 63. minuty. W efekcie regionalny Puchar Polski na Pomorzu zdobył Gryf Wejherowo. Medale i czek na 40 tys. zł zwycięzcom wręczyli prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski, gospodarz spotkania.

Wręczono też nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu, którą zdobył Jakub Kwidziński z Gryfa Wejherowo.