Gryf Wejherowo wygrał z Nadwiślanem Góra

Tomasz Smuga
Tomasz Bołt/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Wejherowski Gryf nadal pozostaje niepokonaną drużyną na II-ligowych boiskach. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Kotwicy wywieźli cenne trzy punkty z Góry. Miejscowy Nadwiślan pokonali 3:2.

W pierwszych minutach gryfici potwierdzili przedmeczowe spekulacje. Już w 9. minucie na prowadzenie Gryfa wyprowadził Filip Sosnowski, który zdobył gola po zagraniu Grzegorza Gicewicza z rzutu wolnego. Niestety, potem dwukrotnie do głosu doszli gospodarze, jeszcze przed przerwą wychodząc na prowadzenie 2:1.

Nadzieję wśród wejherowian rozbudził Maciej Osłowski. Do wyrównania doprowadził w 70. minucie bezpośrednim uderzeniem z wolnego. Gryfici poszli dalej za ciosem i niecały kwadrans później zdobyli - jak się później okazało - gola na wagę zwycięstwa. Mocnym uderzeniem z okolic 20 m popisał się Mateusz Kuzimski nie dając większych szans bramkarzowi Nadwiślana.

Nadwiślan Góra - Gryf Wejherowo 2:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Filip Sosnowski (9), 1:1 Sławomir Musiolik (28), 2:1 Tomasz Matysek (45), 2:2 Maciej Osłowski (70), 2:3 Mateusz Kuzimski (84)

Nadwiślan: Loska - Grzesik, Bedronka, Pluta, Kocerba - Tront (79 Ziętarski), Kaszok, Musiolik, Matysek (75 Ogrocki) - Kowalczyk (81 Wójcik), Pląskowski

Gryf: Ferra - Kowalski (67 Rzepa), Kostuch, Kowalski, Osłowski - Sosnowski, Klimczak (90+2 Szur), Wicon (46 Kuzimski), Kołc, Gicewicz - Wicki (89 Czoska)