Gdynia zakochana w biegach w ciemnościach. Andrzej Rogiewicz wygrał Nocny Bieg Świętojański 2023. Ponad 1400 osób na mecie

Andrzej Rogiewicz na mecie zawodów Nocny Bieg Świętojański 2023
Andrzej Rogiewicz na mecie zawodów Nocny Bieg Świętojański 2023 Gdyńskie Centrum Sportu
Andrzej Rogiewicz z czasem 29 minut i 43 sekund wygrał bieg główny na 10 km w ramach Nocnego Biegu Świętojańskiego rozgrywanego z piątku, 23 czerwca na sobotę, 24 czerwca na ulicach Gdyni. Wśród kobiet najszybsza była Ukrainka Natalia Semenowicz, która uzyskała czas 34.10. Łącznie na mecie zameldowało się 1439 biegaczy.

Nocny Bieg Świętojański w Gdyni 23-24.06.2023

Po raz kolejny już Gdynia tętniła sportowym życiem w ciemnościach. Na ulicach miasta z morza i marzeń pojawiły się setki zawodników - amatorów i profesjonalistów - którzy podjęli się przebiegnięcia trasy 10 km w jak najszybszym czasie.

Jednym z faworytów Nocnego Biegu Świętojańskiego był Andrzej Rogiewicz. Zwycięzca uznanych maratonów we Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, czy Toruniu jako jedyny złamał granicę 30 minut w biegu głównym na ulicach Gdyni. Pochodzący z Grudziądza biegacz ustanowił tym samym nowy rekord życiowy, a jego oficjalny wynik netto to 29 minut i 43 sekundy.

Takiego świetnego tempa nie utrzymali pozostali zawodnicy na mecie. Drugie miejsce zajął Rusłan Pecznikow z Odessy, a jego czas to 30 minut i 52 sekundy. Trzeci był natomiast gdański zawodnik Szymon Gumkowski (32.48).

Wśród kobiet podium było międzynarodowe. Wygrała Natalia Semenowicz z Kijowa (34.10), przed Białorusinką mieszkającą w Grudziądzu Swiatłaną Sanko (34.46). Trzecie miejsce zajęła biegaczka z Nowego Dworu Gdańskiego Beata Niemyjska, która uzyskała czas 35.17.

Nocnym zawodom towarzyszyły także "dzienne" przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Gdyńskie Centrum Sportu już teraz zaprasza na kolejne duże wyzwanie biegowe, jakim będzie tradycyjny Bieg Niepodległości. Na dystansie 10 km będzie można zmierzyć się w sobotę, 11 listopada 2023 roku.