MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: GE Money Bank i Bank BPH dostały zgodę na fuzję

Jacek Klein
Zgodę wydała Komisja Nadzoru Finansowego. - Bardzo cieszy nas decyzja komisji. Ten moment jest zwieńczeniem wielu miesięcy przygotowań do połączenia. Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tej historycznej dla nas chwili - powiedział Józef Wancer, prezes Banku BPH. - Planujemy, że połączenie nastąpi z końcem tego roku.

Choć to amerykańska grupa finansowa GE przejęła konkurenta, połączony bank będzie działał pod nazwą BPH SA, a siedzibę zarejestrowaną będzie miał w Krakowie. Główne biuro centrali znajdzie się w Warszawie. Gdańsk, gdzie od wielu lat mieściła się centrala GE Money, stanie się jednym z dwóch centrów operacyjnych.

- Teraz możemy w pełni skoncentrować się na ofercie produktowej i potrzebach naszych klientów - powiedział David Kay, p.o. prezes GE Money Banku.

Co połączenie oznacza dla 2,3 mln klientów obu banków? Dla obecnych klientów GE Money będzie oznaczało tylko zmianę nazwy i logo. Wszystkie umowy pozostaną w mocy i nie będą wymagały sporządzania aneksów, do spłaty kredytów klienci będą mogli używać dotychczasowych numerów rachunków. Karty kredytowe wydane przez GE Money pozostają ważne, a zasady ich obsługi nie zmieniają się, także logowanie i obsługa rachunków poprzez system GEM24 będą odbywały się na dotychczasowych zasadach. Klienci BPH nie będą musieli podpisywać aneksów do wcześniej zawartych umów, numery rachunków pozostaną takie same, karty płatnicze pozostają ważne. Nic się nie zmieni jeśli chodzi o zasady logowania się do systemu Sez@m.

Klienci mają za to zyskać na połączonej ofercie kredytowej GE Money oraz depozytowo-inwestycyjnej BPH, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.

Strategia połączonego banku przewiduje, że do roku 2012 sieć dystrybucji zwiększy się do 700 oddziałów własnych i partnerskich, 11 centrów korporacyjnych, 25 centrów MSP oraz 350 mobilnych agentów dla tego segmentu, jak również 2300 placówek agencyjnych i 2800 punktów sprzedaży ratalnej. Liczba klientów bankowości interenetowej ma wzrosnąć do 1,5 mln. Bank na rynku detalicznym chce osiągnąć 11-proc. udział w segmencie kart kredytowych, 8-proc. udział w kredytach gotówkowych i 4-proc. udział w kontach osobistych. Tak jak do tej pory bank chce udzielać co trzeciego kredytu ratalnego na polskim rynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki