Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Dyskusja panelowa "Pomorzanie wobec elektrowni jądrowej" w GPNT

red.
Forum Dialogu i Współpracy "Energia i Samorządność" we wtorek, 18 października zaprasza na dyskusję panelową "Pomorzanie wobec elektrowni jądrowej" w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Gdzie powinna stanąć pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce? Na jakie korzyści związane z tą inwestycją mogą liczyć okoliczni mieszkańcy? Czy powstanie elektrowni jądrowej w województwie pomorskim przyczyni się do rozwoju regionu? Czy prąd z "jądrówki" będzie tańszy? Jak zapewnić bezpieczeństwo elektrowni? Czego obawiają się mieszkańcy powiatów puckiego i wejherowskiego? Jaka powinna być rola władz samorządowych i państwowych? Jak powinny wyglądać konsultacje społeczne? Jak powstanie elektrowni wpłynie na turystykę w regionie?

Te i inne pytania zostały zadane dwukrotnie, w 2010 i w 2011 r. mieszkańcom województwa pomorskiego, w tym mieszkańcom okolic najbardziej prawdopodobnej lokalizacji elektrowni jądrowej w Żarnowcu, w ramach badań opinii publicznej prowadzonych przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Powiat sławieński: Plakaty przeciw elektrowni atomowej

Ich głównym celem było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec władz państwowych, samorządowych oraz inwestora, dotyczących planów realizacji inwestycji elektrowni jądrowej w Polsce. Opracowany raport z badań oraz główne wnioski i rekomendacje z nich płynące zostaną zaprezentowane podczas spotkania.

Najważniejszym punktem spotkania będzie dyskusja z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych oraz inwestora. W dyskusji na temat rezultatów badań wezmą udział:

Spór o prąd: Z elektrowni atomowych czy z wiatrowych?

W panelu udział wezmą: Witold Drożdż, Wiceprezes PGE EJ1, Sp. z.o.o., Roman Zaborowski, Wojewoda Pomorski, Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Zbigniew Walczak, Wójt Gminy Gniewino, Jarosław Białk, Zastępca Wójta Gminy Krokowa i Teresa Kamińska, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prezentację wyników badań oraz dyskusję poprowadzi dr Piotr Stankiewicz z GPNT.

Początek o godz. 13. Wstęp wolny.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki