Fortuna 1. Liga. Podział punktów w Suwałkach. Gole strzelane tylko z rzutów karnych

Adam Wielgosiński
Wigry - Chojniczanka [na żywo]
Wigry - Chojniczanka [na żywo] Przemyslaw Swiderski
W meczu pierwszej kolejki Fortuna 1. Ligi sezonu 2019/2020 Chojniczanka Chojnice zremisowała 1:1 w Suwałkach z Wigrami. Gole z rzutów karnych strzelali Hubert Wołąkiewicz i Joel Huertas.

Lepiej w sobotnie spotkanie weszła ekipa gospodarzy. Po kwadransie gry Sauczuk po rajdzie skrzydłem dośrodkował w okolice czternastego metra, jednak piłka po uderzeniu Huertasa poszybowała ponad poprzeczką. Dziesięć minut później Wigry ponownie wykreowały sobie sytuację, po rykoszecie futbolówka ostatecznie poleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. Ataki suwalczan nie ustawały. W 30. minucie Robert Bartczak został wycięty w polu karnym rywala. Dwie minuty później z jedenastego metra nie pomylił się Joel Huertas i było 1:0 dla Wigier. Zespół prowadzony przez Adama Fedoruka cieszył się z prowadzenia zaledwie cztery minuty. W 36. minucie Hubert Wołąkiewicz pewnie wykonał rzut karny, strzelając płasko w środek bramki i na tablicy wyników było 1:1.

Po zmianie stron Wigry ponownie zepchnęły Chojniczankę do defensywy. W 63. minucie szczęścia próbował Szymon Łapiński, jednak rezultat nie ulegał zmianie. Na trzynaście minut przed końcem Kamil Sabiłło z Wigier nie wykorzystał dogodnej okazji na strzelenie drugiego gola. Ostatecznie Chojniczanka wróciła na Pomorze z punktem, jednak trener Josef Petrik musi wyciągnąć wnioski z drugiej części spotkania. "Chojna" po zmianie stron mocno się cofnęła i nie była w stanie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Wigier.

W następnej kolejce Chojniczanka zagra przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Białą. Początek meczu w niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 17.45.