Festiwal strzelecki Arki Gdynia w Głogowie. Worek z bramkami rozerwał niezawodny Karol Czubak

Piłkarze Arki Gdynia rozegrali dobre zawody na boisku Chrobrego Głogów
Po pięciu nieudanych spotkaniach I-ligowych piłkarze Arki Gdynia w końcu mocno zaakcentowali swoją przewagę nad rywalem. W piątek, 21 kwietnia 2023 roku na stadionie w Głogowie zaimponowali skutecznością, kiedy w odstępie siedmiu minut zdobyli aż trzy bramki i ustawili poniekąd cały mecz z Chrobrym. 20 gola w sezonie 2022/2023 zdobył niezawodny Karol Czubak.

Fortuna 1 Liga: Chrobry Głogów - Arka Gdynia 21.04.2023

Ciemne chmury unosiły się ostatnio nad zespołem gdyńskiej Arki. Kolejne potknięcia w Fortunie 1 Lidze nie służyły nikomu. Żółto-niebiescy tracili pozycję w górnej części stawki. Zaczęło się od marcowej porażki 0:1 z Górnikiem Łęczna. Później były kolejne remisy z Odrą Opole, GKS-em Katowice i GKS-em Tychy. W Gdyni pojawił się więc trener Ryszard Wieczorek. I też zaczął od straty punktów, zaliczając w debiucie z Arką 0:1 ze Skrą Częstochowa.

Kibicom żółto-niebieskich potrzeba było pozytywnego impulsu. Piłkarze postarali się o to w piątek, 21 kwietnia na stadionie w Głogowie, gdzie mierzyli się z ligowym średniakiem, jakim jest Chrobry.

Strzelanie rozpoczął ten, na którego można w Arce liczyć. 20. trafienie w sezonie zaliczył Karol Czubak. Chwilę po nim na listę strzelców wpisał się Sebastian Milewski. W odstępie siedmiu minut trzecią bramkę dorzucił z rzutu karnego Janusz Gol. Gdynianie nawiązali tym samym do udanych wcześniejszych spotkań z Resovią Rzeszów i Sandecją Nowy Sącz, kiedy to wyraźnie wygrywali.

W drugiej połowie arkowcy byli aktywni, ale więcej bramek już nie padło. Bliski szczęścia był jeszcze Kacper Skóra, po którego strzale futbolówka odbiła się od słupka bramki Damiana Węglarza. Wynik w pełni gdynian zadowalał, więc do domów będą wracać w dobrych humorach.

- Tydzień temu powiedziałem, że przegraliśmy bitwę, ale wojna jeszcze trwa. I dzisiaj mogę mogę powiedzieć to samo, że wygraliśmy bitwę. Mamy dużo pokory, żeby punktować do końca sezonu i znaleźć się tam, gdzie jest miejsce Arki, czyli co najmniej w barażach. Dzisiaj trudno nie pochwalić zespołu za dobrą grę, przede wszystkim za dobrą organizację gry. Za pewność w operowaniu piłką, za spokój i za zamienianie sytuacji na bramki. Mogliśmy inaczej zachować się jeszcze w innych sytuacjach, ale nie można wybrzydzać, bo 3:0 na wyjeździe to świetny wynik - skomentował Ryszard Wieczorek, szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:3 (0:3)
Bramki:
0:1 Karol Czubak (19), 0:2 Sebastian Milewski (20), 0:3 Janusz Gol (26-karny)

Chrobry: Węglarz - Kuzdra, Zarówny, Michalec (46 Wojtyra), Górski (83 Bogusz) - Ozimek (62 Górski), Mandrysz, Mucha, Kolenc, Jóźwiak (46 R. Wolsztyński) - Steblecki (83 Pieczarka)

Arka: Krzepisz - Marcjanik, Azaćkyj, Dobrotka (87 Stolc) - Żebrowski (72 Tomal), Gol, Milewski (78 Capanni), Skóra, Haydary (72t Adamczyk), Gojny - Czubak (87 Szymański)

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)