Fatalny występ szczypiornistek Vistalu Gdynia w Elblągu

Tomasz Bolt/Polska Press
Fatalnie w niedzielę w Elblągu zaprezentowały się szczypiornistki Vistalu. Gdynianki przegrały z miejscowym zespołem Startu aż 19:26.

Przed tygodniem gdynianki stoczyły świetną batalię z aktualnym mistrzem Polski, Selgrosem Lublin. Niestety, wygrać tego spotkania nie zdołały, więc nastroje zamierzały poprawić sobie w niedzielę w Elblągu. Ta sztuka im się jednak nie powiodła. Co więcej, humory sobie jeszcze pogorszyły, bo styl, w jakim zaprezentowały się w meczu ze Startem, łagodnie rzecz ujmując, był kiepski.

O ile w pierwszej połowie podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego prezentowały się całkiem solidnie, o tyle już w drugiej ich gra całkowicie się posypała. Rywalki zaczęły powiększać przewagę, a Vistal przez 10 minut nie był w stanie zdobyć choćby jednej bramki! To całkowicie pogrążyło zespół z Trójmiasta.

Za niedzielny występ pochwały należą się właściwie tylko reprezentantce Serbii Dunji Tasić, która starała się ciągnąć grę zespołu, co na wynik się jednak nie przełożyło.

W kolejnym pojedynku, w derbach Pomorza, gdynianki zmierzą się w Kościerzynie z miejscowym zespołem UKS-u PCM-u. Mecz ten zaplanowano na środę.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:19 (12:10)

Start: Szywierska, Sielicka, Muchocka 3, Dankowska, Balsam 1, Waga 4, Matuszczyk 7, Kwiecińska 4, Jędrzejczyk 5, Szopińska 1, Andrzejewska 1, Pinda, Gerej, Hawryszko

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Janiszewska 1, Kulwińska 2, Kozłowska 1, Galińska 2, Zych 4, Gutkowska 1, Kobylińska 3, Dorsz, Tasić 5, Stanulewicz