Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Malbork: Zobaczysz bitwę o zamek, jeśli kupisz bilet na trybunę

Jacek Skrobisz
Miejska trybuna przy zamku jest w trakcie budowy
Miejska trybuna przy zamku jest w trakcie budowy Anna Arent-Mendyk
Po raz pierwszy w 11-letniej historii Oblężenia Malborka trzeba będzie zapłacić za obejrzenie inscenizacji

Do tej pory za wstęp na Oblężenie Malborka - jedną z najbardziej rozpoznawalnych i największych plenerowych imprez w kraju - nie trzeba było płacić. To się zmieniło. W tym roku po raz pierwszy trzeba wykupić bilet, by zobaczyć inscenizację bitwy o zamek. Dyrekcja Muzeum Zamkowego uważa, że to wcale nie odstraszy widzów.

Bilety na nocne bitwy kosztują 35 i 45 zł. To cena komfortu. Do tej pory wstęp był za darmo, ale trzeba było stać i to w tłoku. W poprzednich latach widzowie oglądali widowisko na trawiastej skarpie na Wałach von Plauena przy zamku. Narzekano wówczas na ścisk, śliskie i niestabilne podłoże, kiepską widoczność. Stąd - jako rozwiązanie problemu - wziął się pomysł trybun.

- Bilety zostały wprowadzone, ale teraz widzowie będą siedzieli na nowej trybunie z krzesełkami, co zwiększy komfort oglądania inscenizacji - tłumaczy Beata Stawarska, wicedyrektor Muzeum Zamkowego ds. administracji i marketingu.

Widownię buduje miasto, ale w ramach wspólnego unijnego projektu realizowanego z zamkiem. Trudno oszacować liczbę widzów inscenizacji w poprzednich latach, jednak było ich dużo więcej niż jest miejsc planowanych na nowych trybunach. Widownia stała, której budowa właśnie trwa, pomieści 2880 osób. Muzeum Zamkowe planuje dostawić też trybunę mobilną, gdzie znajdzie się 1080 krzesełek.

Jak zarezerwować bilet?
Bilety na inscenizację w ramach Oblężenia Malborka (22-24 lipca) można zamawiać telefonicznie oraz drogą elektroniczną. Należy dzwonić do muzealnej kasy pod nr tel. 55 647 09 78 lub pisać na adres e-mailowy: [email protected]. Koszt jednego biletu, w zależności od miejsca na trybunie, wynosi 35 lub 45 zł.

Nocny spektakl opowiada historię z 1410 roku, kiedy Krzyżacy bronili zamku przed wojskami polsko-litewskimi. Nie brakuje w nim efektów pirotechnicznych, pokazów walk rycerskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki